Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre való költözéssel...

Külföldre való költözéssel kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni, akinek van bármiféle használható információja ezzel kapcsolatban, kérem ossza meg velem! Kérdés lent! (? )

Figyelt kérdés
Szeretnék hamarosan 1-2 évem belül külföldre költözni, és arra lennék kíváncsi hogy milyen papírok szükségesek ehhez, valamint ha úgy mennék ki, hogy se ismeretségem, se munkám, se lakásom, viszont van spórolt pénzem amiből kihúznék akár 3-4 hónapot, mennyi az esélye a munka találásnak, illetve hogy adnak nekem bérbe lakást? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha kiköltöznék, szeretném megváltoztatni a nevemet, viszont a mostani születési nevem sem szeretném elveszíteni, ezt meglehet oldani?Ezalatt azt értem hogy kint használom a felvett nevet, viszont itthon marad a magyar nevem. Ezt valahogy betudják jegyezni hogy ugyanazon személy használja a neveket? Engedélyezik?
2013. febr. 11. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A nevet nem. Nem tudom hova akarnál költözni, de a nagyon jó nyelvtudás az alap. Emellett rengeteg helyen csak akkor tudsz lakást bérelni, ha van munkád. Tbt kell le mondanod, állando lakcímroll ki jelentkezni hosszabb ideju kulfoldi tartózkodási miatt. Kulfoldon egészségbiztosítást fizetni, na az huzos
2013. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A névváltoztatást otthon tudod csak intézni és nagyon jól meg kell indokolni, csak úgy nem változtathatsz nevet mert neked ahhoz van kedved.

A nyelvtudás alap, és nem mindegy hogy hová mész mert pl Ausztráliába szigorú pontrendszeren kell megfelelni a letelepedéshez, az EU-n belül meg nem kell semmi csak egy útlevél vagy személyi amivel igazolod hogy EU-s állampolgár vagy.

Munkához az adott országban adószámot kell igényelni bár a legtöbb EU tagállamban már e nélkül is munkába állhatsz csak amíg nincs meg több adót fizetsz.

A lakást vagy szobát tényleg nem nagyon adják ki ha nem dolgozol, viszont munkát meg nem nagyon kapsz bejelentett lakcím nélkül. Erre a nagyon egyszerű megoldás az hogy azt mondod a főbérlőnek hogy már melózol (mi ezt tettük, nem volt gond).

A munka találásnak mindig van esélye, ez csak rajtad, a végzettségeden, a munkahelyi tapasztalatodon és a nyelvtudásodon múlik.

2013. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy ne otthonról akard a szobát/lakást kibérelni mert nem látod mit veszel ki, ki a főbérlő, esetleg milyen Al-kaida arcokkal kell együtt laknod ha csak szobát bérelsz. Foglalj le egy Hostelt otthonról pár napra és onnan indulj albit keresni, sok kellemetlenségtől kíméled meg magad.
2013. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szinte lehetetlen amit elakarsz érni.Papirok.:tb kártya ha érvényes,utlevel,szemelyi,jo ha van nalad erkölcsi kivonat,születési anyakönyvi kivonat,bizonyitvany stb.de ezek is legjobb az adott nyelvre leforditva(hivatalosan)plussz önéletrajz.Nyelv tudasa fontos.Sehol nem alkalmaznak.ha egy mukkot se tudsz kivéve erotikus munka.Jobb otthonrol munkat keresni,biztosra kimenni.Nevedet irtak,lehetetlen megvaltoztatni.Max a külföldön lévö magyar konzulatus által,ami sokba kerül plussz lehet eredménytelen.Lakast sok helyen nem is adnak egyszerü turistanak.Motelben gondolkodj.Nagyobb várost célozz meg.
2013. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó!!!! nyelvtudás nélkül ne menj. Az az alap és nagyon fontos. A többi a te rátermettségeden múlik és hogy mennyire tudod "eladni" magad. A 3-4 hónapra elég spórolt pénz az általában 2-re elég, egy kicsit többet számolj rá. Közbejöhet mindenféle váratlan költség, ami most eszedbe se jut. Lakást ott, helyben kell keresni, a helyi irodákat kell körbejárni már az első napokban, mert a netes hirdetéseknek a fele kamu(irodáké, csak hogy hívd fel, ők meg ajánlanak mást) a másik felét meg kiadták.

Aztán a környéket járva látod, hogy tudnál-e ott lakni, én az ingatlanosnál fotón látott szuper lakást végül azért nem vettem ki, mert a lakás bár tényleg fantasztikus volt, de a környezete pisiszagú, szemetes és tele mindenféle nem túl jó arcú bevándorlóval.

Amire meg húztam a szám, az végül tök jó helyen volt, a konyha se vészesen kicsi, csak béna volt a fotó.... Másik lakásban meg a képen nem tűnt fel, de személyesen megnézve a kanapé olyan állapotban volt, hogy le nem ültem volna rá.


Még jó esetben is lehet ebből 3-4 hét, nekem szerencsém volt, hogy azonnal költözhetőt találtam és kiérkezés után 2 hétre már ott lakhattam.

Ha meg van a lakás, akkor bejelentkezhetsz, utána tudsz pl. bankszámlát nyitni. Szóval azzal is megy az idő, közben járhatsz állás után.

2013. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövőre lesz érettségim és szakmám, előrehozott német felsőfokúm megvan. Németországba szeretnék kiköltözni. A névváltoztatást pedig azért kérdeztem, mert a nevem "tipikus" magyar név, itthon semmi bajom vele de németbe nem tudnám elképzelni. Köszi mégegyszer! :)
2013. febr. 11. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig jobb ha elkepzeled mert ilyen indokkal nem fogjak megvaltoztatni. Nemetes nevet lehet magyarositani, de magyart nem lehet kulfoldiesiteni, mivel magyar vagy.
2013. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A névváltoztatással kapcsolatban lehet, hogy nem lesz szerencséd, nem lehetsz pl. Günther, ha az az utónévkönyvben az engedélyezett nevek között nincs, ha pedig kérvényezel valamit, akkor azt magyarosítva lehet. Pl. lányneveknél sem lehet Jessica, csak Dzsesszika... ez utóbbi meg igen fura.



Még a lakással kapcsolatosan az jutott eszembe, hogy azért is kevés a 3-4 hónapra tervezett pénz, mert ha bérelsz valamit, sokszor elkérnek kauciót (1-2 hónap) és ha nincs munkahelyed, akkor előre a bérleti díjat. Én pl. elsőre fizettem egy havi kauciót és 3 hónapot, utána fizethetek havonta, de elsőre nagy kiadás volt.

2013. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!