Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Rettegek a repüléstől. Mit...

Rettegek a repüléstől. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Repültem már párszor, de mégis.. Egyszerűen csak az jár a fejemben, hogy mi van ha lezuhan. Tudom, hogy a reptérre vezető út sokkal veszélyesebb és autóbalesetben sokkal többen halnak meg mint légikatasztrófában. Ennek ellenére repülés előtt 1 héttel már idegroncs vagyok, gyomorgörcsöm van, alig bírok enni és előtte 1-2 nappal már csak altatókkal megy az alvás.

Az út alatt is durván szétstresszelem magam, ha valami furcsa hangot hallok már pánikolok..

Most új állásom van, emiatt havonta mininun 1x repülnöm kell és hát jó lenne ha le tudnám győzni ezt a parát.

Valakinek ötlrt esetleg?


2013. febr. 14. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Oke, nem foglak gyozkodni a repules biztonsagossagarol.


Egy dolgon gondoljozz el: miert felsz a halaltol? a halal csak annak rossz, aki gyaszol, tehat neked semmikeppen nem


sot, szerintem az eletben a legnagyobb flash lehet 100+ masik emberrel egyutt meghalni, amikor mindenki tudja, hogy nincs tovabb.

10 km-rol a zuhanas nem par masodpercig tart hanem hosszabb ideig, ami eleted legintenzivebb elmenye lehetne


tekints ra ugy, mint egy hatalmas elmenyre amirol lemaradsz

2013. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne rettegj a repüléstől,még egy gép sem maradt fent,így vagy úgy mind lejön.
2013. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el rettegni az autózástól, buszozástól. Ahogy te is mondtad, sokkal veszélyesebb. Nem lehetsz a hamis biztonságérzeted rabja! Nézz rá néha flightradar24.com oldalra. Hányezer repcsi van a levegőben?? És lezuhan közülük akárcsak egy is? Hány évente? (No és hol? Mert sokszor nem a fejlettebb világunkban, hanem mondjuk valahol afrikában, ázsiában, olyan cégek gépei, amit Eu-ban nem is engednének felszállni. De még azok is ritkán zuhannak le!)
2013. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Egyszer valahol azt olvastam ezzel kapcsolatosan, hogy aki fél, sokszor azért fél, mert "nem bízik a pilótában". Nos, a pilóták rettentő pontosak, főleg a robotpilóták. Egy orvos barátom azt mondta, hogyha a repülő navigálás pontosan olyan pontatlan volna mint az orvoslás, akkor kb. minden második gép lezuhanna.

Tehát egy orvosban tehát kevésbé "kéne" megbíznunk, mint a repülésben.


Édesapám térképész egy olyan cégnél, ahol a pilóták részére terveznek térképeket, amiket odavissza idójárási viszonyoktól függetlenül ismerniük kell. Hogyan kell le vagy felszállni. Az utolsó fa is be van tervezve. Tehát mielőtt valóságos repülőt vezetnek, már "elméletben" százmillliószor elpróbálják a "darabot", így semmi meglepetés nem érheti őket. A mai repülőgépek már olyan biztonságosak, hogy nincs mitől félni. Természetesen minél nívósabb egy légitársaság, annál megbízhatóbb a gépe. De interneten utána lehet nézni, hogy melyik társaságnak mikor miért és mennyi gépe zuhant már le.


Egyébként csak "gyakorlással" tudnád legyőzni a félelmed. Én kisgyerek korom óta féltem a mélyvíztől. Egyszerűen rettegtem. Nem is tudom elmondani miért. Majd egyszer egyedül!! elhatároztam magam, hogy csakazért is megmutatom magamnak, hogy meg tudom csinálni, el tudok úszni a mélyvézig is (tengernél). Nagyon féltem, de elindultam úszva a sekély vízben, majd úsztam amíg csak bírtam, persze nagyon féltem. Majd egyszer csak annyira erőt adott, hogy ott vagyok, alattam méterek, hogy minden elszállt. Azóta nem tudom, hogy miért féltem ennyire. Sikerült legyőzni!


Remélem kicsit segített amit írtam!

2013. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
pánikos voltam, tengerentúlra mentem. semmi gond nem volt.meg ezek nagy gépek teljesen más az utazási érzet. ja és szélére kérj jegyet akkor bármikor felállhatsz, nem lesz gond !!
2013. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!