Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ilyen esetben a...

Mit tehetnék ilyen esetben a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
A mai napon, azaz 2011.06.07-én uatztam a Budapest Déli Pu.-Győr vonalon. Budaörsnél szálltam fel majd Bicskén le. Mindezzel még nem is lett volna gond, de életemben először jártam ezen a vonalon, ráadásul a 13 hónapos fiammal, babakocsival. Alapjáraton nem könnyű az utazás babakocsival, de ezt szinte senki nem veszi figyelembe. A gondom az lenne, hogy volt jegypénztár, viszont az ott árusító épp nem volt ott, vagy ott volt, csak evett, nem tudom, így én odamentem az állomásra, hogy elérjem a vonatot, mivel z ajárat óránként jár és nem szerettem volna a gyerekkel feleslegesen egy órát várni mindezt azért, mert a kiszolgálás pocsék. Felszálltam a vonatra, majd jött a kalauz. Mivel nem szerettem volna bliccelni és a kocsival nehézkes is lett volna, így mosolygova kértem a jegyet, elmondtam, h nem volt senki a kiadónál, majd a ő szintén mosolyogva közölte, hogy akkor ad jegyet, de 2900 Ft lesz. Néztem nagyokat, hogy hogy lett a 370 Ft-os jegyből(interneten előtte megnéztem mennyi a jegy) ennyi. Nem tudtam kifizetni, mert az előzetes tájékozódásomnak köszönhetően 1000 Ft volt nálam. Mivel nem fizettem ki kaptam egy szép kis papírt 8370 Ft-ról( ezt meg se említette, hogy ennyi lesz, hanem a 2900Ft-ot mondta folyamatosan), hogy menjek be vele az ügyfélszolgálatra, ahol fizessem be(végülis az sem derült ki, hogy melyik összeget). Még annyit, hogy egy másik vonalon simán adnak jegyet a rendes árral akkor is, ha NYITVA volt a pénztár(ilyenbe is volt részem).
2011. jún. 7. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz semmit sem tenni. Kifizeted a büntetést. Az, h úgy ad egy kaller jegyet, h volt nyitva jegypénztár, az az ő jóindulatán múlik. Hivatalosan nem adhatnak, és sokan betartják ezt a szabályt. Jelen esetben baromi nagy peched volt, jobban jártál volna a 3000 forintos büntivel, vagy ha előbb kiérsz az állomásra, akkor nagyobb eséllyel tudtál volna jegyet is venni. Persze a feltételes mondatoknak ilyenkor nincs sok értelme, de sajnos ezzel már nem sok mindent lehet kezdeni. Annyi, h legközelebb körültekintőbb leszel.
2011. jún. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Írj egy levelet a MÁV-nak, melyben leírod, hogy mi történt és kérd, hogy engedjék el a pótdíjat. Aztán vagy elengedik vagy nem. Mást nem nagyon tehetsz.
2011. jún. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bizony én is az első író véleményét osztom.Az igazság az,hogy kifogtad azt a kalauzt akinél ezt nem lehet eljátszani..Én elhiszem,hogy így jártál(mármint a jegypénztárnál,mert én is jártam már így)de gondolj a kalauz helyzetébe magad.Nem te vagy az első ember aki elmond egy történetet (és a tied valós is)hogy miért nem tudott a jegypénztárnál jegyet venni.

Azt hogy a kalauz jegyet ad amikor van pénztár,az tényleg csak a jóindulatukon múlik.

Nem is olyan régen én is az utolsó pillanatban rohantam ki a vonathoz.Én egyből felszálltam,gondoltam majd a kalauztól veszek jegyet.Amikor jött,kértem tőle jegyet.Megkérdezte miért nem vettem az állomáson.Elmondtam.MOndta,hogy voltaképpen meg kéne büntetnie,de ma kedves napja van,így csak jegyet vettem..Velem nagyon rendes volt,de soha többé nem csináltam ilyet.Inkább kimentem jóval előbb az állomásra.

2011. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban próbálj meg egy kérvényt, de nem sok remény van rá:(

Egyébként, meg a kalauz minden büntetés után kap +5000 ft-ot a fizujához. Gondolj bele: 10 büntetés 1 hónapban neki + 50000.

No ez a mocsokság!

2011. jún. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

05.01. A kalauz nem kap büntetésenként 5.000.- Ft-ot. Jó,ha egy hónapban összejön neki ennyi a kiadott jegyek után Ebben benne van az is,akinek azért ad jegyet,mert olyan helyen szállt fel,ahol nincs jegypénztár.

Ha a jegyvizsgáló nem számítja fel a MÁV-utasítás szerinti pótlékot,akkor az állásával játszik. Ha a vonatra ellenőr száll fel,és ezt kiszúrja,elbocsájtják. Ellenőr pedig lehet olyan is,aki inkognitóban utazik,jegy nélkül.

A kérdező esetében jogosan járt el a kalauz.

2011. jún. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek h azzal h a kalauz kap plusz 5k-t minden büntetés után. igy legalább nehezebb megvesztegetni. amugymeg gondolj bele te voltál valszeg ma a 324. aki valamien sztorival előált neki. megértem h már nem akarta meghallgatni mikor nemis köteles jegyet adni neked. sőt köteles megbüntetni. persze elhiszem h micsoda szemétség meg minden. de jogos. irj a mávnak hátha méltányolják
2011. jún. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

100%, hogy megkapja az 5000 ft-ot! Igaz, hogy bruttóban. MÁV-os van a családban!

Erre hajtanak a kalauzok!

2011. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az öcsém kalauz a MÁVnál és nem kap semmit a büntetésekért, nemhogy 5000 Ft-ot. NEm tudom, ezt a hülyeséget ki találta ki, de szemétség, hogy még itt is terjesztik az ilyen hazugságokat.


Aki azt irta, hogy MÀV-os van a családban, az vagy nem mond igazat, vagy a csala´dtag igy próbálja a máshogy szerzett fekete jövedelmet megmagarázni otthon.

2011. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt kifogtad, írhatsz kérvényt, de nemigen nézik el.

A miskolci vonalon van egy kalauz, aki úgy néz ki mint Nicolas Cage, és mikor kb 2 éve mentem volna Miskolcra IC-vel, nem volt időm jegyet venni, ő azt mondta drágább lesz, majd odajön. Oda is jött, megismert, mosolygott, és továbbment. Soha többet nem jött vissza. Így utazz ingyen Miskolcra. :D

2011. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy van vmilyen külön nyomtatavány az ilyesféle esetekre van, próbálj utánajárni, mert ez tényleg nem a te hibád volt.
2011. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!