Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehet EGYEDÜL repülőn utaznom...

Lehet EGYEDÜL repülőn utaznom (Bécs-New York) ha 13 éves vagyok? 13.

Figyelt kérdés
Nyáron kiutaznék rokonokhoz, és nem tudjuk, felengednek -e, ha 18 alatt vagyok (bőven).. Előre is Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 20. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Utazhatsz egyedül 13 évesen s, de a szüleidnek előbb el kell intéznie, hogy kísérőd legyen.

Vagyis:

1. Megy veled egy felnőtt aki szintén Bécs-New-Yorkba megy.

2. Külön szólni kell az adott légitársaságnál hogy 13 éves gyerek mellé kísérőre van szükségük..


Ha nincs felnőtt vagy kísérő, akkor nem mehetsz egyedül.

2013. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"Gyermekek 5 év felett általában csak közvetlen járaton utazhatnak felügyelet nélkül, vagy csatlakozó járaton abban az esetben, ha az utolsó járat nem a nap legutolsó járata. Az, hogy pontosan hány éves kortól lép életbe ez a szabály, légitársaságonként változik, pontos információért érdemes kapcsolatba lépni közvetlenül a légitársaság ügyfélszolgálatával. A legtöbb légitársaság biztosít kísérőt (általában egy stewardess személyében) az egyedül utazó kiskorúak mellé."
2013. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
utazhat, csak a legikisero k.rva draga lesz. erdemesebb lenne varni 1 evet, 14tol pedig felengednek egyedul kiseret nelkul.
2013. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3: Én úgy tudtam, ingyenes, amikor a volt főnököm gyerekének rendelték a repjegyet, nem emlékszem, hogy az árban ez jelentkezett volna, csak beleírták, hogy assistance szolgáltatást kérnek.


Azért sokat nem csinálnak a légikísérők, legutóbb egy 12 év körüli kislányt láttam hogy kísérnek, a reptéri személyzet vitte be a géphez, nem a légitársaságé (az egyenruháról gondolom), a repülőút alatt nem felügyelték folyamatosan, tették a dolgukat, csak egyszer-kétszer odamentek hozzá megkérdezni, hogy minden rendben van-e, majd leszálláskor a repülőgépnél átadták az ottani személyzetnek.


De ha van valakinek pontos infója arról, hogy ez fizetős szolgáltatás-e, és horror áron van vagy nem, az engem is érdekelne, mert nekem meg a gyerekeim utaznának.

2013. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt van például a KLM szabályzata: [link] 150 EUR oda-vissza.


[link] 150 dollár oda-vissza.


[link] 160 EUR oda-vissza.


És így tovább.

2013. febr. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Köszönöm!!
2013. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.. 14 éves kortól lehet kísérő nélkül utazni?? Vagy ez légitársaságonként változik?
2013. febr. 21. 19:33
 8/10 anonim válasza:
Nekem az evfolyamtarsam ment ki nyaron Floridaba. Akkor volt 13 vagy 14 mar nemtudom. Utazhat egyedul, de szukseg volt egy stewardessre. A stewardessnek annyi volt a dolga, h felkiserje a repulore es lekiserje a repulorol. Ez volt 70000 ft. Nem fizettek ki, hanem rokkant jegyet vettek neki, igy ingyen volt ez az osszeg. Hozzateszem a csaj full egeszseges.
2013. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt meg hogy lehet??? Nem volt szükség papirokra meg ilyesmikre??,köszi az infót.
2013. márc. 4. 18:14
 10/10 anonim ***** válasza:
ez egy kiskapu, amikor foglaljatok a jegyet akkor x eljetek be, hogy tolokocsit igenyeltek, es akkor attoljak az egyik gepbol a masikig. Ingyen van. Szomszedunk igy ment ki, mert nem tudott egy szot sem angolul. Amikor en voltam kint akkor is lattam olyanokat, hogy semmi bajuk, csak szerencsetlenek es inkabb vitetik magukat.
2013. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!