Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ma az ellenőr megbuntetett...

Ma az ellenőr megbuntetett azért, mert nem volt kitöltve a berletem. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ma vettem, de nem figyelt ( 8000 ft- ra büntetett még). Lehet ez ellen még valamit tenni?

Figyelt kérdés
Nem mutathatok be semmi, mert beixelte, hogy nincs lehetőség dokumentum felmutatására.
2013. márc. 7. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned! Semmit sem tudsz tenni.
2013. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sajna mást nem tudsz tenni. Már ki is fizetted amúgy?


Barátnőm se tölti ki soha, de ő hanyagság miatt.. Most dobtuk ki a tavalyi havi bérletszelvényeit, egyetlen egyet sem töltött ki, pedig hányszor mondtam neki! Egyébként úgy érvénytelennek számít, azért büntetett meg.

2013. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned, az a helyzet. Egyszer engem is elkaptak emiatt, mutattam a számlát hogy 10 perccel korábban vettem és mivel nincs tollam nem írtam még rá. Szerencsére az én esetemben megértő volt a bácsi és adott egy tollalt, hogy ha előtte ráírom akkor okés a dolog. De mondta, hogy január 1-től kezdve muszáj lenne büntetnie ha nincs kitöltve, előtte csak figyelmeztettek.
2013. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nemtom... én mindig úgy csináltam, hogy vettem,elkértem a tollat a jegypénztárban és ott helyben ráírtam...
2013. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is a bérletpénztárnál írom rá mindig, ha nincs tollam, kérek egyet, szóval ezt nem fogadják el kifogásnak az ellenőrök.
2013. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Évek óta nem írom rá, sose büntettek meg. Pedig ellenőrizték már elég sokszor. De legfeljebb az érdekelte őket hogy a dátum érvényes-e és eset van-e diákon matrica. Legtöbbször még ezek sem érdekesek, csak mutass fel nekik valamit ami bkv bérletre hasonlít.

De amiatt sose szóltak egy szót se, hogy nincs ráírva.


Értem én, hogy szabály szerint rá kéne írni, meg így próbálják megakadályozni a visszaéléseket, pl. hogy ne ketten használjanak egy bérletet. Na de mégis, ez mennyire életszerű? Kedden Julika megy vele iskolába, szerdán a testvére, Zolika mondjuk? Vagy teljesárú bérlet esetében egyik nap apuka, másik nap anyuka megy vele dolgozni? Nekem nem tűnik olyan életszerűnek, hogy emiatt most hirtelen basztatni kéne egy olyan réteget aki végül is fizet a BKV-nak nem is keveset, miközben sokezren bliccelnek. De nem ám őket kapják el, hanem próbálják az amúgy is fizető utasokat megrendszabályozni. Hajrá bkv, így szeretünk...

2013. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Na de mégis, ez mennyire életszerű? Kedden Julika megy vele iskolába, szerdán a testvére, Zolika mondjuk? Vagy teljesárú bérlet esetében egyik nap apuka, másik nap anyuka megy vele dolgozni?"


Pedig rengeteg ilyen van hidd el! Akiket én ismerek, ott pld. anyuka otthon van munka nélkül, és ha megy állásinterjúra ő viszi a bérletet a férje addig vagy lyukaszt vagy bliccel :(

2013. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pont azért vezették be a bérletigazolványt, mert nagyonis életszerű volt a példád... (igaz most már a személyid is pótolhatja a bérletigazolványt..)
2013. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Akiket én ismerek, ott pld. anyuka otthon van munka nélkül, és ha megy állásinterjúra ő viszi a bérletet a férje addig vagy lyukaszt vagy bliccel"


És ha már itt tartunk, ezzel mi a gond? Egyszerre két ember nem tud egy bérlettel menni, ez oké, de felváltva szerintem nyugodtan lehetne. Elvégre az utazásért fizet az ember, teljesen mindegy, hogy ki használja fel, az utazás ki van fizetve.

2013. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tönkre is menne a BKV ha úgy használnák a járművet, hogy aki leszáll róla az odaadja a bérletét egy olyannak aki épp felszáll. Pont ezért találták ki, hogy a bérlet személyhez köthető és át nem ruházható.
2013. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!