Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elutazhatok még Görögországba?

Elutazhatok még Görögországba?

Figyelt kérdés

Május 24-én indulunk görögbe és június 2-án érünk haza busszal. Az utazási iroda azt mondta nem kötelező útlevél, elég csak személyi. Az én problémám viszont az, hogy az útlevelem augusztus 7-én lejár, a személyim pedig már rég lejárt, mert itthon a jogosítványomat használom igazolásra.

Amennyiben már utázásnál érvénytelennek számít az útlevelem és személyit kell csináltatnom van esélyem rá, hogy megkapjam indulás előtt a személyim. (az okmányirodában már csak április 29-én tudnak fogadni leghamarabb)



2013. ápr. 16. 12:21
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Biztos az én olvasási készségemmel van a baj, de ha június 2-án hazaérsz, és az útleveled augusztusig érvényes, akkor mia a gond?
2013. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt "írják elő", hogy lejárat előtt 3 hónappal már nem utazhatsz. De ezt én is hülyeségnek tartom.
2013. ápr. 16. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor csináltatod az új személyit kapsz egyből egy igazoló lapot, amivel igazolhatod a személyazonosságod.

Talán ezt is elfogadják, egyébként most csináltattam a gyereknek személyit 2-3 hét alatt kijött, tehát simán meglehet addigra neked is

2013. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazoló lapot nem fogadnak el, csak személyit vagy útlevelet!


Kérdező! Ha európán belül maradsz, akkor nem kell aggódnod az útlevél miatt, nem számít hogy 3 hónapon belül jár le. A tengerentúli és ázsiai utaknál fontos csak.

2013. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. ápr. 16. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:
A szerbek és a makedónok, tudtommal nem úniós tagok és elég sok városi legendát hallottam, már átkelésről, sőt, én voltam úgy, hogy Montenegróból jöttünk haza, majd rögtön Görögbe és a határon megszóltak, hogy mit csináltam Montenegróban, de nagyon gond nem volt vele! Ajánlott egy új személyit vagy útlevelet csináltatni, van sürgősségi lehetőség is elvileg mindkettőre!
2013. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!