Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnék 17 évesen...

Hogyan dolgozhatnék 17 évesen Ausztriában, szállással, de csak nyári diákmunka jelleggel, tehát legkésőbb augusztus közepén való hazajövetellel, meg nyáriszüneti kezdettel?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 16:22
 1/3 anonim válasza:

Hát szerintem külföldön 18 alatt nem lehet.

De ami a nagyobb probléma, hogy amíg nem vagy 18 csak korlátozottan dolgozhatsz ha jól tudom nem lehet 12 órát, vagy esti műszakot vállalni.

Az osztrákoknak meg nem éri meg téged ott etetni, meg szállásolni, hogy heti 2-3 napot dolgozz.

Másrészt várj még 1 évet.

Ami az igazat illeti, inkább télen tudnál ott munkát találni.

Akkor van a síszezon meg minden, nyáron pangás van ott is, vagy nem annyira kell az a fajta munkaerő, amire te jelentkezhetnél.

Burgerlandban tele van magyarokkal minden munka ott nem kaphatnál szinte semmit, úgyhogy mindenképpen felső Ausztriában vagy nyugatabbra tudnál csak munkát keresni.

2013. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocsi előző válaszoló, de pár ponton ellentmondanék: Lehet dolgozni 18 év alatt külföldön, de csak szünidőben. Ergo dolgozhatsz nyáron, bár abban sajnos nem tudok segíteni, hogy hol, de ha találsz munkát akkor 17 évesen már 8 órában is dolgozhatsz. ugye a téli szünet nem olyan hosszú, nem hinném, hogy pár hétre bárhová is felvennének, bár lehet szerencséd. Szállással kapcsolatban, úgy gondolom, hogy nagy szerencse kell, hogy azt is adjanak, de ha esetleg tényleg közel laksz a határhoz, és nem kéne messze menni akkor talán, de tényleg csak akkor ha közel vagy, otthonról is járhatnál be. Nekem volt egy (osztrák)ismerősöm aki 15 évesen dolgozott egy konyhán, napi 8 órában, ha jól emlékszem átszámítva valahol 300-400.000-et keresett. Persze ő helyi volt, szóval nyilván könnyebb volt a dolga, de utánakérdezhetnél a közelben lévő osztrák nagyvállalatoknál, hogy tudnak-e nyárra alkalmazni, vagy tudnak-e valakit ajánlani. Sajnos konkrétan nem tudok segíteni, de sok sikert! :D
2014. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Huh,bocsi, előző voltam, összetévesztettelek valakivel, aki azt írta, hogy a határnál lakik. Ezer bocsi :D

Hát sajnos a szállásra nem nagyon van ötletem. Esetleg nincs olyan rokonod vagy barátod aki kint lakik? Vagy biztos vannak olyan munkák amiknél adnak, csak akkor nyilván pl a nagyvállalatok nagy része kiesett. Viszont esetleg családi vállalkozások vagy szállodák talán adnak. Szerintem a vendéglátóiparban a leggyakoribb az ilyesmi, főleg hotelokban, mert ott a személyzetnek is szokott lenni többnyire szállása. Tényleg bocsi a tévedésért :D

2014. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!