Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazgatás közben pénzt keresni...

Utazgatás közben pénzt keresni és így élni pár évig lehetséges?

Figyelt kérdés

Oké, ez egy kicsit lehet érdekesnek fog hangzani, de én arra gondoltam, hogy lehetséges-e hogy pár évig utazgatok a világban és ahol éppen vagyok mondjuk x hónapig vagy egy évig ott dolgozok (pl, ha van szakmám mondjuk cukrász vagy csapos stb) és aztán tovább állok. Ezt meg lehet oldani vagy nem fogok állást kapni? Esetleg nehéz lenne szállást,állást találni vagy drága lenne így utazgatni? Vagy más oka lehet?

Azért érdekelne, mert gondolkodtam azon, hogy én szívesen utazgatnék és nem csak turistaként. Talán egy nap valahol leragadnék és oda költöznék.

A válaszokat előre is köszönöm :)


2013. ápr. 27. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem egy olasz barátom csinálja így. utazó. 1 évig melózott londonban, minden pénzét félretette, amit tudott, majd ment ausztráliába. mondjuk az neccesebb :)) visszajött londonba, megint melózott, most valami másik országban van. bármi lehetséges!
2013. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, bár én tényleg nem nyaralni akarok, hanem csak próbálni milyen ott élni és azért persze közben szórakozni. Csak sokszor hallom, hogy nehéz külföldön és ezért kicsit félek. Meg, hogy nem nagyon lehet letelepedni.

Köszi a választ :)

2013. ápr. 27. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
barátom sem nyaralni ment, ő is dolgozott már kb minden országban. ez meg hülyeség hogy külföldön nehéz, ha kitartó vagy és nem mész haza az első akadálynál akkor semmi sem lehetetlen tényleg. letelepedés meg, hát vannak országok ahol elég kemény szabályok vannak, de általában 1 évre akkor is kaphatsz vízumot.
2013. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy a barátod a saját szakmájában helyezkedett el az országokban vagy csak random mit tudom én részmunkaidős melókat csinált?
2013. ápr. 27. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
nem a szakmájában helyezkedett el, ő báros, pultos munkákat vállalt.
2013. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik jó barátom azt csinálta amit te terezel. Ő pár éve Dél Amerikát járta így végig. Utazgatott, és közben alkalmi munkákat vállalt el. Mesélte hogy sokszor a szart takarította az istállókból, szállásért és kajáért cserébe. Örömmel adtak neki ilyen munkákat, sőt amikor továbbállt a buszjegyét is megvették. Szakmájában nem tudott dolgozni mert ahhoz már engedélyek kellettek, de mindig akadt alantas meló amit elvállalt. 4 évig élt így. Úgy jött haza hogy a szülei vették meg a repjegyét. Bejárta észak és dél Amerikát, de pénze nem volt.
2013. ápr. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!