Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Fel lehet menni magashegységek...

Fel lehet menni magashegységek csúcsára hegymászás nélkül sima úton?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Tátra csúcsára vagy a Mont Blancra, esetleg magasabb helyekre?

Gyalog szeretnék túrázni ahol lehet, de hegymászást, sziklamászást nem vállalnék be. :)


2013. máj. 22. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Németeknek a zugspitz (remélem jól írtam) a legmagasabb csúcsa és oda rendes túra útvonal vezet. Megy fel felvonó is, de fel is lehet gyalogolni, sok helyen lépcsök vannak építve.

Európában biztosan rengeteg heyg tetö van ahova fel lehet menni rendes úton is.

Ha edzet vagy sokat túrázol akkor olyanra is lehet menni ahova sherpa visz fel, vagy is egy vezetö. Ide sem kell hegymászónak lenni, de jókondi minimum.

2013. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te is kilfeldre akarsz menni hóni?A Mount Blancra nem lehet csak úgy felsétáni és általában nem gyalogolhatók a magashegyek!Én 1992-ben jún 2.-án nem tudtana Schneeberg 2007m magas csúcsára mert rossz idő volt még hegymászók se mentek aznap fel.1997m-ig felvitt a vasút de a többit már nem lehetett megtenni 2m magas hó volt.
2013. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ellenben ha megelégszel picit kisebb hegyekkel, az Alacsony-Tátra simán járható.
2013. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hegyenként változó, de általánosságban olyan 3000-3500m-ig lehet túrázni jól megválasztott felszerelés, de különösebb külső segítség és extrémebb, több napos trek nélkül. A Mont Blancra természetesen nem lehet felgyalogolni, csak mászható.


Viszont a Kilimandzsáró, ami egy bő ezressel magasabb a Mont Blancnál "túrázható", több napos serpákkal, hegyi vezetővel és oxigénnel segített túra keretében.

2013. máj. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, 2-2500-t akartam írni, nem 3-mat. (bár vannak túrázható háromezresek is (vulkánok, nagyrészt, pl. az Alpokban a legtöbb ekörüli nem az)
2013. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lencsefőzelék ***** válasza:
A Mulhacén (Spanyolország, Sierra Nevada) pl. egy "túrázható" 3000-es, bár azt a magasságkülönbség miatt nem egyszerű egy nap alatt teljesíteni. Vagy fent kell aludni valami menedékházban. A Kárpátokban talán több olyan csúcs van, ami mászás nélkül is teljesíthető. A Madarasi Hargitára nagyon könnyű felmenni, de az meg nem igazán magas a maga 1800 méterével.
2013. máj. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!