Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A mobilitás programmal hogyan...

A mobilitás programmal hogyan lehetséges önkéntes munkát vállalni külföldön?

Figyelt kérdés
A honlapon semmi jelentkezési lap vagy ehhez kapcsolódó információt nem találtam, mi több a honlapot sem találom.. a mobilitas.hu címről erre irányít [link] Itt meg aztán végképp nincs semmi

#utazás #külföld #mobilitas #onkentesmunka
2013. jún. 14. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elég jártas vagyok ebben a programban. A Mobilitás nem egy program, hanem egy szervezet, ami ráadásul éppen megszűnt (most áll átalakítás alatt valami mássá).

A program neve Fiatalok Lendületben Program. Ennek a programnak több alprogramja is van, amelyekről itt tudsz tájékozódni: [link]

Ha önkénteskedni szeretnél külföldön, akkor a te programod a 2-es alprogram, vagyis az EVS (European Volunteer Service). - [link]


Itt tudod elolvasni, mik az önkéntessé válás lépései: [link]


Sőt mi több, jelenleg 2 helyről tudok, ahova önkénteseket várnak, az egyik Bulgária, a másik pedig Románia. Itt találsz róluk mindent, az "ÖNKÉNTES SZOLGÁLAT" menüpont alatt: [link]


Röviden, tömören, ennek a programnak annyi a lényege, hogy valahol több hónapon keresztül önkéntes munkát végzel, cserébe fizetik a szállásodat, étkeztetésedet, a kiutazási költséged 90%-át, ill. költőpénzt is kapsz.


Remélem tudtam segíteni. :)

2013. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon sokat segítettél :) bár én azt hittem, hogy ennél több helyre is lehet menni önkéntesként és nem hónapokig, hanem max 2 hétig
2013. jún. 25. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :)


Több helyre is lehet menni, csak a partnerkeresőben ez a két lehetőség tűnik jelenleg fel.


De amint olvastad, keresned kell egy küldő civil szervezetet, és egy fogadót egy másik országban. Nem tudom, hol laksz, de érdemes az ottani civil szervezeteknél megérdeklődnöd, hogy valamelyik EVS küldőszervezet-e. Ha igen, nekik biztosan lesznek külföldi kapcsolataik, ahova mehetnél. Rengeteg helyre lehet.


Ha pedig csak rövidebb időre szeretnél menni, akkor ajánlom az Aiesec szervezetet ( [link] Ők pár hétre is küldenek ki diákokat külföldre önkéntesként. Egy ismerősöm is épp most tölt 6 hetet Lengyelországban ezzel a programmal, és nagyon élvezi. De nagyon sok helyre lehet menni,akár Európán kívűl is.


Esetleg vedd fel velük a kapcsolatot és érdeklődj. (Ezt a szervezetet nem ismerem annyira, mint az FLP programjait.)

2013. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy Szlovákiai EVS lehetőség:

[link]

2013. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!