Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan, aki sehova se tud...

Van olyan, aki sehova se tud menni idén nyaralni anyagi okokból kifolyólag?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos idén (is) ez a helyzet. Már öt éve nem voltunk sehol nyaralni (előtte sem mindig, csak két-háromévente belföldön vagy Horvátországban egy-egy alkalommal a legolcsóbb helyeken), és emiatt elég rosszul érzem magam. Az osztályban nemrég megkérdezték, hogy ki hova megy nyaralni; mindenki mondott valamit, csak én nem tudtam válaszolni, hiszen még egy belföldi nyaralásra sem telik. Pedig amúgy nem vagyunk kifejezetten szegények (nem éhezem, van fedél a fejem felett, alapvető dolgok nem hiányoznak). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy édesanyám egyedül nevel engem és a nővéremet. Azt is tudom, hogy rengetegen még életükben nem voltak nyaralni, és ennek tudatában szerencsésnek is érzem magam, de nagyon rosszul esik, hogy valahogy mindenkinek több pénze van, mint nekünk (még azoknak is, akiknek a szülei elváltak). Ezt nem szégyellem, mert igazából a kormány hibája, hogy ennyire tönkrement az ország gazdasága, de a politikát nem szeretném belekeverni.

A kérdés szóval az, hogy vannak-e még ilyen gyerekek/kamaszok/felnőttek, akik idén még belföldi nyaralást sem tudnak kilátásba helyezni anyagi okok miatt. És ha vannak, hány éve áll fent ez az állapot? Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

17/L



2013. jún. 20. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Most lesz 6 éve, hogy legutóbb nyaralni voltam. Azóta egynapos strandolások vagy túrák, de a két kezemen össze tudom számolni, hogy hány alkalom volt.
2013. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%
mi sem megyünk az idén
2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Lemaradt: F/40+
2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak még így.

De ha ügyik vagytok a nővéreddel, most még találtok nyári munkát, amiből aug. végén el lehet menni pár napra nyaralni. Hajrá!!!

2013. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen te dolgozol nyáron?

Vagy évközben?

Hogy esetleg könnyebb legyen anyukádnak és eltudjatok menni nyaralni legaább egy hétvégére az országon belül.


Azt gondolom, hogy ez azért nagyon nagyon sok helyen nem akarás kérdés is. Nincsen rá anyukádnak akkor igény, hogy évközben kézsüljön rá, és félre tegyen. Neki nagyobb igénye van másra. Pl tesómék mindig nyafognak hogy nincs pénzük, de mindig kicsikarnak egy nyaralást. nekik erre nagy az igényük, spórolnak rá egész évben.


A legjobb gyerekkori barátnömék mindig jól éltek. Láthatóan mindig új atutója volt a szüleinek, mindig a legmárkásabb ruhákban jöttek, vettek egy balatoni nyaralót. Na most ök soha de soha sem voltak nyaralni, egyszer sem utaztak el sehova sem. A nyaralóba soha nem mentek le, kb évente 2x füvet vágni, mi használtuk csak tiniként. Aztán mikor a gyerekek felnöttek 1x voltak egyiptomba barátok unszolására a szülök. Hát többet sehova sem mentek. nem tudták megmondani mi volt a baj, de ök ilyenek. nem képesek elszakadni.


Aztán ott a másik gyerekkori barátnöm. Ök mindig jártak nyaralni. De mióta férjhez ment max belföldön 2 napra mennek. Náluk a férje családjáék nem tudnak nyaralni. Hiába van egy nagy cégük, mindenki ott dolgozik, mindig mondják, hogy a cég nem hagyható ott egy percre sem. pedig ez nem igaz, simán megoldható lenne. Ott is anyósáék 1x voltak életükben nyaralni. ök a balatontól nem messze laknak autóval 15 perc a vízpart, és soha nem mennek a vízpartra még sétálni sem le.

2013. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nővérem dolgozik, és én is fogok.
2013. jún. 20. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Mit nevezünk nyaralásnak? Azaz te, kérdező mit tartasz annak? Amíg ez nem tiszta, addig válaszolni is nehéz.


Minimum 1 hét, 2 hét? Vagy 1-2-3 napos út is annak számít? Milyen szálláson, színvonalon?

Csak mert egy drága utat érthető, hogy sokan (én se) engedhetnek meg sajnos. Ez mindig is így volt, így lesz.

Olcsó kirándulások viszont legtöbbször tényleg csak azon múlnak amit más is írt: az akarat hiánya.

2013. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Én a nagyon nagyon szerencsések közé tartozom, szüleimmel kiskorom óta szinte minden évben mentünk nyaralni Görögországba, nem voltak luxus nyaralások, apartmanban voltunk, de nem is vágytunk nagy szállodába soha.

Szüleimnek erre volt igényük. Nem költöttek semmi extrára egész évben, így volt pénz nyaralni. Persze az alap dolgok megvoltak mindig otthon, vidékiek lévén kertes ház, kocsi, viszont márkás ruhákat soha nem vettek, se maguknak, se nekem, de azért nem is a turkálóból öltöztünk. Nem cigizték vagy itták, játszották el a pénz.


Barátnőmék teljesen a másik véglet, 20 éve semmit nem újítottak fel a házukon, még csak egy festés sem volt, csak a kínaiból vagy turkálóból öltöznek, nincs kocsijuk, és sehol (szó szerint) nem voltak még együtt nyaralni, pedig 3 gyerekük van, akiknek már buszbérletre (ami az iskolába járáshoz kellene) sem adnak pénzt pár éve.

De cigire elköltenek havi min. 30-at.

Ebből azért lehetne minden évben nyaralni, nem is akár hol. De nekik ez nem fontos.

2013. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Sokan csak sírni tudnak, de semmit sem tesznek érte!


Van ismerősöm, aki szintén sír, hogy nem telik rá,

miközben gyakran ezreket otthagy a Mekiben a műanyag kajára...

2013. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nyaralás alatt pár napos üdülést értek nem luxus színvonalon, de nem is lepukkant helyen.

Köszönöm a válaszokat azoknak, akik érdemben hozzá tudtak szólni a kérdéshez.

2013. jún. 21. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!