Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erdélybe utazok holnap....

Erdélybe utazok holnap. Hogyan működnek a hívások?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy igaz e hogyha engem hívnak itthonról akkor a hívónak ugyanannyiba kerül a hívás mintha belföldön telefonálna?
2013. jún. 27. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem igaz, a külföldi hívásnak megszabott díja van, hacsak nem fizetsz elő valamelyik akciós, erre kifejlesztett csomagra a szolgáltatódnál. Még a hívásfogadásért is fizetned kell neked, bár ez az összeg nem vészes már, 25Ft körüli percenként.


Hétfőtől (júl.1.) változnak a roamingdíjak az egész EU-ban, alacsonyabbak lesznek picivel és a tervek szerint 2015-től már teljesen be lesz tiltva a roamingdíjak felszámolása EU-n belül.

2013. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha én hívok valakit külföldről körülbelül mennyibe kerül nekem az percenként?? és ha engem hívnak mennyibe kerül az illetőnek hogy engem hív belföldről?
2013. jún. 27. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget beszél az előző, ne figyelj rá, biztos félre értette a kérdésed!


Természetesen jól tudtad, az itthon maradtak pont annyiért hívhatnak téged mintha te is belföldön tartózkodnál.(logikusan: a hívó fél nem tudja hol vagy, miért kéne tudnia, nem biztos hogy közeli ismerős hív!? A hívott fél, vagyis te tehetsz arról, hogy külföldön vagy, így te fizeted a hívás külföldi részét, ezért kell hívás fogadási díjat fizetni, 30ft körül percenként)

Általában az a legolcsóbb ha téged hívnak, mert bár fizetned kell neked a hívás fogadásért, az jóval olcsóbb mint ha te indítanád a hívást!

2013. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"és ha én hívok valakit külföldről körülbelül mennyibe kerül nekem az percenként?? és ha engem hívnak mennyibe kerül az illetőnek hogy engem hív belföldről?"


Ha te hívsz az 100ft körül van percenként de nézz utána a szolgáltatód roaming díjainak.

Ha téged hívnak otthonról akkor mindketten fizettek: a hívó tehát ugyanannyit mintha te is itthon lennél, belföldön. Plusz te fizetsz kb 30ft-ot azért mert külföldön vagy. De ennek pontos összegét is a szolgáltatódnál tudod megnézni. De ha nem EUba mész akkor ezek a díjak sokkal drágábbak is lehetnek. Persze az mindig igaz marad, hogy a belföldi ismerősöd ugyanannyit fizet mintha te is belföldön lennél!!

2013. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, így már megnyugodtam :D
2013. jún. 27. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!