Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Igénybe vehetem a MÁVnál az...

Igénybe vehetem a MÁVnál az útmegszakítási lehetőséget egy távolabbra szóló jeggyel egy olyan vonaton, amely nem megy olyan messzire, ahova megvettem a jegyet?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a Budapest Nyugati felé haladó hajnali vonat csak Ceglédig megy. Viszont ha erre a vonatra megveszem a jegyet a Budapest Nyugati pályaudvarig, akkor leszállhatok-e Cegléden (ami ugye a vonatnak már pont a végállomása), hogy aztán folytassam az utat Pestre ugyanezzel a jeggyel egy délutáni vonattal?

2013. aug. 14. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mész délután, nem értem.... Amúgy ha a kalauz kezeli a jegyedet, akkor nem tudod megszakítani az utadat, csak befejezni.
2013. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első! Pl azért, mert közben várost nézne, vagy találkozna a Cegléden lakó távszerelmével, mindegy.


Kérdező! Szerintem igen!

A jegyedre a kalauz ráírja a vonatszámot+ dátumot. Ha utána néznek, akkor tudják, hogy te addig csak Ceglédig utaztál. ha délután felszállsz egy Ceglédről indulóra, akkor az ottani kalauz meg ráírja ennek a vonatnak is a számát. Ennyi.


Ebből semmi gond nem lesz!

Ha tételezzük fel olyan vonatra szállsz, ami végig megy, arról is leszállhatsz és folytathatod később. Bár ez esetben lehet kell egy pénztári pecsét, hogy megszakítottad az utat, de nem biztos.

Mindegy, lényeg, hogy lehet.

Vedd meg egybe, és ha az első kalauzzal találkozol, akkor kérdezz rá, hogy ugye ezzel utazhatsz délután tovább...?

ugyis igen lesz a válasz, de legalább nem nyugtalankodsz.

2013. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 wapo ***** válasza:
61%

Alap esetben igaz. (Az első kettő téves infó.)

Függ a jegyed fajtájától. Bizonyos kedvezményekkel tiltva van az útmegszakítás!! Ezt érdeklődd meg.

Mivel Cegléd végállomás így mindenképp le kell szállnod a vonatról, tehát máris megszakítottad az utazást. De a jegyed csak akkor lesz érvényes a délutáni vonatra ha a pénztárnál kérsz igazolást az útmegszakításról.Amúgy a legközelebbi alkalmas vonattal folytatnod kell az utazást.

2014. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!