Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mekkora tőkével érdemes...

Mekkora tőkével érdemes nekivágni Angliának?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel tervezzük, hogy november körül szerencsét próbálunk Angliában (Londonban). Kb. 1 éve gyűjtögetünk már, kettőnknek együtt összesen olyan 1,5 millió jött össze. Ez elegendő lehet? Mekkora esélyünk lehet, ha a nyelvet eléggé alapszinten tudjuk?

2013. aug. 22. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég ennyi. A nyelvtudásotok viszont gyenge, jó ha minimálbéres állást kifogtok, többre ne számítsatok.


És! Ne szerencsét próbálok alapon induljatok el, mert az nem sül el jól! Tervezzétek meg mit akartok csinálni, mi a szakmátok? az angol minél jobban kell tudni mindenképp! legjobban akkor éri meg kijönni, ha szakmátok és jó nyelvtudásotok van.

2013. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most végeztem a fősulin. Nem a munka számít, és nem is a pénz, voltaképpen pont a nyelvtanulás miatt megyek ki, hogy rendesen, anyanyelvi környezetben tanuljak meg angolul, ugyanis nincs nyelvvizsgám, és addig nem vehetem át a diplomám. A minimálbéres fizetésből azért fenn tudjuk majd tartani magunkat?
2013. aug. 22. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

"A minimálbéres fizetésből azért fenn tudjuk majd tartani magunkat?"


2 minimálbért alapul véve, már meg lehet élni, igen, még egy kicsit félre is lehet tenni belőle, ami mondjuk jó lesz nyelvtanfolyamra. Ha meg diplomás vagy, ahogyan fejlődik a nyelvtudás, úgy lehet előre lépni.

2013. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég, de kint mindenképp járjatok nyelviskolába (mondjuk az itthon is menne), mert mivel úgyis minimálbéres munkát fogtok csak kapni a főnökötöktől meg a kollegáktól, akik ugyanúgy Litvániától Jamaicáig akárhonnan jöhettek biztosan nem olyan angol fog rátok ragadni, amit itthon a nyelvvizsgabizottságok elvárnak.


De ha kizárólag a nyelvtanulás a cél, akkor én feleslegesnek is tartom az egész kiköltözést...Egy profi magántanár kettőtöket óránként 2500-3000 körüli pénzért elvállalna, szorgalmas tanulással akár 100 óra is elég már egy alapfokhoz, főleg ha valamelyik vicckategóriás rendszerben csináljátok (pl. TELC).

2013. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Az nagy baromság hogy majd ott csak úgy hallgatva a nyelvet megtanuljátok. A pénz bőven elég kezdésnek de az lesz a vége hogy elfog fogyni az összes pénz, megtakarításotok egy fillér sem lesz, a nyelvet nem fogjátok megtanulni és jöhettek haza sokkal roszabb helyzetbe mint mielőtt kimentetek. Kint akkor lehet nyelvet tanulni ha beiratkoztok egy nyelviskolába az pedig nem kevés pénz. Kint hatalmas konkurenciátok lesz olyan külföldiekből akik szinte tökéletesen beszélik a nyelvet és mégsem kapnak munkát. Az téynleg az életcélotok lenne hogy wc-t pucolj és még a barátnődet is belerángatnád ebbe?

Szóval sok szerencsét.

2013. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rhia69 válasza:
66%
Én voltam kint Angliában nuku nyelvtudással. Gyorsan ragad a nyelv az igaz, de ha nyelvvizsga miatt akartok kimenni, hidd el teljesen felesleges. Egyáltalán nem úgy beszélik kint a nyelvet, ahogy itthon megkövetelik. Akivel kimentem pont ez volt a célja a nyelvvizsga és tudott is angolul. Meglepődött hogy mennyire másként beszélik, volt hogy egyszerű dolgokat sem értett meg.
2013. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Londonban élek 4 hónapja a férjemmel. Mindketten erős középfokú angollal jöttünk ki, multis háttérrel. Szerintem szerencse is kell. Én bő 1 hónap után találtam állást (szerencsém volt!) ahol nagyon jól alakulnak a dolgaim. A férjem még mindig keresgél. Most kb. az itteni minimálbér dupláját keresem (a jövőben előreláthatólag ez jelentősen nőni fog), amiből kijövünk és félre is tudunk tenni valamennyit(természetesen másokkal osztozunk a lakáson), de amíg ide eljutottunk, kb 1 millió forintunk el is ment. Szerintem fontos a nyelvtudás és a munkatapasztalat, 0 tapasztalattal el se tudom képzelni, milyen lett volna. Próbálkozni lehet, de szerintem csak akkor érdemes, ha nem bánnátok a megtakarított pénzt (mi úgy jöttünk ki, h kb. 1,5 millió forintot szántunk rá, ha annyiból sikerül, maradunk, ha nem, hazamegyünk) Szerintem életünk legjobb döntése volt, de évekig (!) fontolgattuk és készültünk erre.
2013. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem biztos elég annyi pénz, de hogyha nyelvet tanulni mentek ki, akkor utána itthon feltétlenül menjetek el még tanárhoz. Egyik ismerősöm mesélte, hogy amikor ő vizsgázott, előtte nagyon sokáig járt tanárhoz, és voltak ismerősei, akik kint éltek előtte amerikában, és mint a nagymenők bementek vizsgázni, hogy nekik majd menni fog... meghúzták őket...
2013. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!