Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt vigyek magammal...

Mennyi pénzt vigyek magammal Angliába? Mennyivel érdemes nekivágni?

Figyelt kérdés

Az útiköltséget, szállást, reptéri transzfert most ne számoljuk bele! Nem nyaralni megyek, hanem dolgozni, mert itthon csak segély van, munka nincs.

Tömegközlekedésre, első két hétre, mobiltelefonra költenék. (egyfontos telefonkártya)

(Első két hét: kaja)

Lebeszélésre nem vágyom.


2013. jún. 10. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 1200-1500 fonttal indul neki. Ennél kevesebb csak akkor elég, ha biztos állásra jössz.
2013. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy mész ki, hogy nincs munkád, hanem ott akarsz keresni, igaz?


Így szerintem nyugodtan fel lehet vinni az összeget 2000 fontra - legalább.


Ez kb. 3 hónapra elég kell hogy legyen.

2013. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok kell, sajat tapasztalatbol mondom. Alberletre (dij + kaucio) kapasbol elmehet egy 1000-res, es havi szinten is kelleni fog annyi. Angol tudas, szakma, ismerettsegektol fuggoen 3-4 honappal is szamolhatsz, amig nem lesz munkad.

Talan ha nagyon meghuzod magad, menni fog kevesebbol is, de en azt ajanlom, hogy ne centizd ki.

2013. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy megyek, hogy biztos állásra, és a szállásravaló félre van téve.
2013. jún. 10. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kapsz először fizetést? Mert itt kint sok hely hetente fizet, akkor pár száz font elég lesz ha a szállásra már félretettél.

Az utazás attól függ mennyit utazol, milyen távolságban, mert egy 1 zónás travel card nem ugyanannyi mint egy 4, ezen kívül a kaját meg lehet úszni napi 5-10 font körül is, főleg ha otthon főzöl valami egyszerűt.

2013. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol lesz a szállásod és a munkád, valamint, hogy mikor fogsz előszőr kapni fizut. Egyébként Londonról van szó? Ha igen, itt tudod megnézni a tömegközlekedés árakat.

[link]

Kaja nem drága, napi 5 fontból kijön, ha nincsenek nagy igényeid, pláne ha lesz mélyhűtőd is.

2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kaját plusz közlekedést napi 20 fonttal lehet számolni nyugodtan. Mármint persze minden a helyzettől függ, de én 20 fonttal szoktam számolni.
2013. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kaja szempontból nincsenek nagy igényeim. Öt évig voltam kollégista úgy, hogy nem volt menza.

Fizetést kéthetente kapok, szállás és munkahely között metróval közlekedek.

Tulajdonképpen a szálláson kívül az első két hétben csak a közlekedésre, ágynemű vásárlásra, reptéri transzferre, telefonkártyára és kajára költenék. Ez kábé mennyi lehet?

Kaját úgy kell érteni, hogy kenyér vagy zsemle csak, innivalót megoldom máshogy.

2013. jún. 12. 08:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra is fel kell készülnöd, hogy valami váratlan történik - orvosi ellátás, baleset, büntetés... -


Így is javasolt a legalább 1500 font, de továbbra is tartom, hogy 2000 kellene - hiszen csak jobb úgy menni egy idegen országban, hogy a pénz biztosan nem lesz probléma, és ebből kifolyólag rengeteg minden nem okoz majd gondot.

2013. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted, hogy önmagában az nem információ, hogy metróval fogsz járni dolgozni.

Heti szinten a bérleted minimum 30.40-be, maximum 79.20-ba fog kerülni.


A kajád.. szintén értjük, hogy igénytelen vagy, mert koleszos voltál (hurrá), de mint mindenki írja kb napi 5-20-ig számolj. Én szerintem napi 20 font nem kell. Ha azzal számolunk, hogy reggeli, ebéd, vacsora, amiben egy főtt étel van (mikrós) meg pár szendvics, akkor heti 20 fontból megúszod. Ha fizikai munkát fogsz végezni nem fogod megúszni, hogy csak zsömlét egyél vagy kenyeret, mert kb 2 nap után befogsz ájulni.

Árak: felmelegíthető kaják már kaphatók £1-tól, számolj napi 1-el, akkor az 7 font. Kenyér, szeletelt szintén van már £1 fonttól, én kettővel számolnék egy hétre, vaj szintén van £1 fonttól ebből a két hétre elég 1 doboz, felvágott sonka adagtól függ 1-2-3 font, 2-3 naponta venned kell majd egyet. Ezek icelandes árak. TEhát heti 20 fontba bőven belefér még egy kis zöldség, gyümölcs és édesség is.


Ágynemű... ha single ágyneműt veszel

párna: [link]

paplan:

[link]

ágyneműhuzat: [link] (ebből érdemes kettővel számolni, mert gondolom azért a koleszban is mostad)


Telefonkártya: £1 + minimum feltöltés £5 de lehet, hogy az O2-tól még midnig lehet ingyen rendelni kártyát... nekik olyan akcióik szoktak lenni, hogy ha £15 fontot feltöltesz, akkor haza olcsóbban telózhatsz.

Tessék erre is egy link: [link]


Reptéri transfer... megint csak kérdés, hogy HOVA mész, ugyanis London nem Budapest, itt továbbra is hangsúlyozom ZONÁK vannak! Be a városközponba az easybus a legolcsóbb, főleg, ha időben rendeled, de innen majd tovább kell menned, ami plusz költség lesz.

Az easybus oldala [link]

a tfl oldala mégegyszer [link]


Biztonsági tartalkék... persze jó, ha van, de eü-re nem kell, ha azonnal elkezdesz dolgozni, mert egyből biztosított leszel. Sűrgősségi ellátást kapsz ingyen a walk-in klinikán, nem kérnek semmit, csak nevet, bár sok segítségre ne számíts, max adnak paracetamolt.

Büntetés, nem tudom iért büntetnének meg, én közel 9 éve élek itt, max parkolásra kaptam büntetést, másra még nem.


Remélem most már érthető voltam, de légyszi ne várd már el, hogy pontosan mondjuk meg, hogy mégis mire mennyit fogsz költeni. Most már kaptál néhány linket is, csinálj te is kutató munkát és számold ki magadnak, hogy mégis mennyire lesz szükséged. Az utazást meg mégegyszer, bár az előző hozzászólásokból sem vágtad: tudni kell pontosan melyik zónákban fogsz közlekedni, mert nem mindegy!

2013. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!