Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában munkavállalás?

SNW kérdése:

Angliában munkavállalás?

Figyelt kérdés

Szerdán kell mennem egy interjúra, többeknek is és ott megnézik hogy mennyire vagyunk képesek kommunikálni angolul, úgy gondolom az alapfok felett vagyok messze, nem csak szavakban tudok válaszolni hanem hozzá is tudok tenni saját gondolatot, megjegyzést is a mondanivalómhoz bár tökéletesnek nem tökéletes az angolom!

Raktári munkáról volna szó, nagyobb élelmiszer cégeknél Tesco, Morrison, stb.. 12 órás műszak is vállalható, és 6,19-6,40 font órabérezés, ez attól függ hogy ki mennyire jártas az angolban és hogy a raktárban milyen feladatot kap!

Szállás ők kedvezményesen tudnak biztosítani, tehát merem feltételezni hogy akkor a munkahelyzet közelebb van, illetve nem kell tömegközlekedést használatba vennem ami méreg drága!

Minimálbérből, ha túlórázok..szerintetek tudok e haza küldeni, kispórolni egy 200 fontot ? úgy hogy nem éhezem, szórakozás nekem ha eljárhatok sétálni vagy sportolni valamit mondjuk egy gym-be, néztem és nincsenek horrorisztikus árai egy hónapra 15 font és éjjel nappal nyitva van.

Később ahogy a nyelvtudásom fejlődik talán el tudnék helyezkedni egy műszaki cikk üzletben mint eladó, ebből vizsgáztam angolul is.



2013. szept. 3. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szállás olcsó és 12 órázol akkor 200 fontot simán meg tudsz spórolni. Ha esetleg messzebb van a melóhely és nem akarsz tömegközlekedni akkor vegyél egy bringát, a gumtreen vannak olcsón használtak.
2013. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha olcsó szállást találsz akkor esetleg tudsz hazaküldeni 200 fontot, de ahhoz nagyon, de nagyon össze kell magad húzni. Én a tapasztalatom alapján állítom, hogy emberhez méltó életet lehet élni minimálbérből is, de ha még abból ilyen sokat spórolni is akarsz, akkor már gyakorlatilag csak vegetálsz mellette. Láttam én már olyat, aki egy darabig bírta ezt az életmódot, mert egy idő után kikészült. Minimálbérből megélni meg lehet, de 30%-ot megtakarítani belőle, még olcsó szállás esetén is csak nagy lemondások árán lehet, azért meg szerintem nem érdemes tönkretenned magad.
2013. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Barátnőm 3-4 évvel ezelőtt dolgozott kint (ne kövezzetek meg ha ma már nem így van), de akkoriban ő még kapott kereset-kiegészítő támogatást is, mert minimálbérhez közeli volt a kinti jövedelme. Nem tudom, hogy ennyire lelkesen támogatják-e még ma is a külföldieket, de egy kis utánajárást megér a dolog.
2013. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ennek a támogatásnak, ma már elég szigorúak a feltételei, rájöttek az angolok is hogy sokan csak a segély miatt jönnek. ma már 12 hónap angliai munkaviszony kell ahhoz, hogy bármilyen támogatást kapjon és a támogatásokat is maximálták, nem lehet több, mint a teljes munkaidős minimálbér.
2013. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!