Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha utazás irodánál foglaltunk...

Ha utazás irodánál foglaltunk repülőjegyet, szállást, általában az árban benne van a repülőtéri illeték?

Figyelt kérdés
Azt mondták,hogy a biztosítás nincs benne. Már a jegyet kifizettük teljesen,és a szállás felét is .
2013. nov. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért, könyörgöm miért????


Az egy dolog, hogy odamentél az utazási irodához és vettél tőlük valamit, de miért nem tőlük kérdezed ezt meg???

Másik értetlenkedésem, hogy mi lett volna olyan nehéz abban, hogy megnézed a neten, mennyibe kerül a repülőjegy az általad kiszemelt helyre, és megveszed mellé a szállodát is te magad.

FELÉBŐL annak, amit így kifizettél.

Ráadásul ha nem irodánál foglalsz, akkor nincs illeték! Az illeték a tudatlanok lehúzása.

2013. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a nagyon kedves választ ....

Már írtam nekik e-mailt,de nem válaszoltak még , gondoltam megkérdezem itt is,mert aggódom . Eddig nem kérdeztem meg az irodától,mert baromira nem vagyok jártas az utazásban,és ma kérdezték ismerősök,hogy ez benne van-e az árban ....

Azért nem vettem meg a jegyet,mert nyelvet sem nagyon tudunk,nem is Magyarországról fogunk repülni,még sosem repültünk,szóval nagyjából semmit nem tudunk az egészről,és inkább kifizetünk kicsivel többet,de legyen minden elrendezve.

2013. nov. 5. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, benne van az illeték.
2013. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg nem bántani szeretnélek a korholó szavaimmal, hanem okosítani. Első utazásnak jó lesz ez így, reméljük rákapsz az ízére és innentől szenvedélyeddé válik.

Az irodával kellett kössetek valami szerződést/megállapodást arra, hogy mire fizettél be és milyen feltételekkel. Ezeket próbáld elolvasni. Ebben tájékoztatást kellett kapjál a végső árról is.

Ettől függetlenül javaslom megnézni, hogy a kiválasztott helyre mennyiből mehetnél el te magad. Használd a skyscannert. Aztán ha már ülsz, keress rá a booking.com-on, mennyiből vehetnél ott ki Te magad szobát. Tipikusan eggyel több csillagos hotelt a feléből fogsz kapni, mint így.

De ami a legnagyobb gáz, ez az illeték. Csak a hülyemagyar irodákban ismerik ezt a fogalmat. Másutt nincs ilyen, hogy mondanak egy árat, aztán még azt mondják, ja és még 40eFt illeték. Számomra az az érthetetlen, ezek alapján magyar irodánál vettél egy olyan utat, ami külföldről indul???

2013. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkaptam az e-mailt,benne van az illeték . Persze,mi is külön szerettük volna intézni,de így most elsőre biztosabb ha nem mi intézzük . A közelünkben meg sajnos nincs senki olyan aki tudott volna segíteni . A végső ár megvan ,illetve azt tudtam,hogy a biztosítás nincs benne,de az még később is megköthető . Az utazási iroda csinál utazásszervezést,közvetítést,személyszállítást,beutaztatást .Bécsi,és Budapesti indulás is lehetséges .
2013. nov. 6. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor kifizeted az utazási irodánál a jegyet, akkor már beleszámítják az illetéket is mindig. Olyan nincs, hogy a kezedben van egy repülőjegy, amire nincs kifizetve az illeték. Az egy dolog, hogy amikor az áraikat meghirdetik, az illetéket még nem szokták beleszámítani, de amikor fizetsz, akkor már szépen hozzáadnak mindent.
2013. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2013. nov. 6. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!