Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valakinek nincs Londonban...

Valakinek nincs Londonban vagy környékén egy magyar-angol család ismerőse, aki magyar Au Pairt keres?

Figyelt kérdés

Minél hamarabb szeretnék kijutni de eddig nem találtam megfelelő családot és úgy gondolom kezdetnek egy ilyen családnál lenne a legkönnyebb dolgom. Itthon sok tapasztalatom volt már gyerekekkel, tényleg megbízhatónak tartom magam.


Ha valaki tudna segíteni akkor nagyon hálás lennék.


19L


2014. jan. 16. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen ismerősöm ahol az anyuka magyar az apuka angol,de csak neked teszek szívességet ha nem ajánlom neked. Ugyanis, náluk nagyon megszívnád..Tudom mert amíg nem talált au-pairt én vigyáztam a gyerekekre, és nekem az a pár hónap bőven elég is volt. A lehető legrosszabb ha magyar családhoz mész. Ők úgy fognak kezelni, hogy örülj hogy kint lehetsz, majd rabszolgaként dolgozhatsz a kis pénzedért..

A szomszédomék angolok, ők ezerszer rendesebbek voltak az au pair lánnyal.(azért írtam múlt időben mert a leányzó karácsonykor végleg hazament Lengyelországba, így most nincs senki néluk) .Nem használták ki, vitték nyaralni is magukkal (nem is akárhová, Afrika, New York stb)

Inkább angol családot keres, de ott is jól körbe kell nézned.

2014. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privat üzenetedet.

Hogy válaszoljak is rá. Én nem Londonban élek. Londontól 100 km- körül lakom, inkább azt mondanám, hogy Oxford mellett.

A magyar család akikről meséltem, tényleg borzalmas volt. Én nem laktam velük, csak odamentem hozzájuk. A gond az volt, hogy semmi sem lett úgy ahogy megbeszéltük.

Kezdve azzal, hogy megbeszéltük, én csak 1 max 2 hónapig vigyázok a 2 gyerekre, addigra keressen valakit. Reggel 8-tól- délután 5-ig maradok csak hétfőn a többi napon reggel 10-től -5-ig. Ehhez képest minden nap ott voltam reggel 8-tól, és soha nem jött haza egyik szülő sem este 6-8 óra előtt. Az apukát megértettem, mert ő sokszor a munkája miatt távol volt, de a magyar anyuka egyszerűen úgy gondolta, hogy ő nyugodtan vásárolgathat, elmehet a gym-be, vagy elmehet úszni egyet. Volt, hogy hívtam telefonon, és a szeretőjénél volt.. Még az elején megmondtam neki, hogy nem főzök senkire, még a gyerekeire sem. Elég nekem otthon főznöm a családomra. A gyerekek sosem ettek főtt ételt, mert az anyjuk sosem főzött rájuk. Amíg ott voltam, mindig konzerveket kellett felmelegítenem, és azt adni nekik. (3-4 évesek voltak a gyerekek) Ha nem volt konzerv akkor kekszet ittak szörppel. 5 hónapig voltam ott, de elegem lett. Egy nap bejelentettem neki, hogy pénteken vagyok utoljára. A fizetés is rémálom volt.. Az elején megbeszéltük, hogy óránként 8 fontot fizet. Minden pénteken fizetett, de ugye a sok órák miatt szívta a fogát. 2 hónap után elém állt, hogy sajnálja a gyerekeit, mert nekem sokat fizet így nem tud nekik ruhát, játékot venni, ezért egyezzünk meg havi 500 fontba, és csak napi 4 órát kell vigyázniuk rá. Belementem. 3 napig tartotta magát, utána ugyanúgy este 6-7-8 órára jöttek haza. Később hallottam, hogy otthonról jött ki egy lány, de ő is ott hagyta őket, mert ő ott lakott,és elvárta, hogy főzzön, takarítson is. Szegény lánynak semmi ideje nem volt, és alig kapott pénzt. Hozzáteszem, hogy én azért mentem bele az összegekbe, mert én eleve nem au-pairként dolgozom kint, és abban az időben nem volt állásom, így addig sem otthon ültem.. (azóta sem vigyázok gyerekekre, nem az én világom az)

Nem hiába írtam, hogy magyar családhoz kimenni nem szabad.

A szomszédomék az angol család.. Nem tudom, hogy keresnek au-pairt vagy már van jelöltjük. Kedvesek, ha összetalálkozunk beszélgetünk, de többször találkoztam a lengyel kislánnyal mint a szülőkkel. Ők is sokat dolgoznak, de a lengyel lány bent lakos volt. Mivel engem nem igazán érdekel az au-pairkedés, így nem is foglalkozom vele.. Csak azért írtam, hogy tanácsot adjak, hogy ha au-pair akarsz lenni, ne magyar családot keress..

2014. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jézusom!!!! Ez, nagyon de nagyon durva amiket leírtál. Ilyet még egyáltalán nem hallottam!

Hát eddig nagyon ragaszkodtam volna ehhez a felálláshoz, de így komolyan elgondolkodom, hogy mit is akarok. és az a legszörnyűbb, hogy tényleg eltudom képzelni, hogy a magyarok zöme valóban ilyen. Szomorú...

Basszus pedig de jó lett volna ha azt hallom, hogy de király...Amúgy a fizu, az 500/hó az bazi kevés:O ezen nagyon meglepődtem.


Minden esetre nagyon szépen köszönöm a válaszod, és igen elgondolkodtat...

2014. jan. 16. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Au-pairként ne is várják sokat..A legtöbb helyen heti 150-200 fontot fizetnek csak, mert ugye a szállás biztosítva, és a kaját is állják. Van ahol a nyelvtanfolyam is benne van. Szóval bent lakásos au-pair nem fog 1000 fontokat haza vinni..
2014. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvető dolog, hogy külföldön a magyarokat kerüld, mint a pestist.


A "belföldiek" közül is sok a s ggfej, amit az első leírt, hogy nyaralni vitték kb. 100 esetből egyszer fordul elő. Ideális esetben korrektül bánnak veled és nem néznek cseléd-rabszolgának, ahogy sok hülye, de ezért is kell sokat levelezni előzetesen és letisztázni az elvárásokat és nyújtott szolgáltatásokat.

2014. jan. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!