Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliai tapasztalatok? Jobb...

Angliai tapasztalatok? Jobb ott, mint itthon?

Figyelt kérdés

Folyamatosan tudatosul bennem, hogy míg fiatalok vagyok, addig lépjek. Persze nem örökre, csak X ideig de kiköltözni és dolgozni Angliában. Nyelvet még jobban megtanulni, világot látni, pénzt gyűjteni, más kultúrákkal megismerkedni. Egyre több ismerősöm megy el, és suli után, amint sikerül legalább 400 ezret szereznem, akkor neki vágnék én is, párommal meg 1-2 baráttal =)


Viszont, hogy működik az egész folyamat?

Kirepülők és utána? Iratokat hol tudom elintézni, milyen áron? bankszámlaszámot hogy tudok nyitni?! Külföldön elérhető az itthoni számlám is? Szállást, hol és hogy tudok biztosítani mire kimegyünk? Tömegszállás nem érdekel...főleg,h 4-5en megyünk lehet.. munkát találni?!

Ha van egy kis időd és kedved leírhatnád tapasztalataid, véleményed =) köszi


2014. jan. 24. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb, mint otthon. DE! Csakis akkor, ha van nyelvtudás és valamilyen végzettséged, amire igény van. Mosogatni, takarítani hosszú távon nem éri meg, szerintem. Ideig óráig oké a mosogatás, meg hasonló melók, de minimálbér körüli fizetésből csak éldegélni lehet.
2014. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem társalgási angolom van, majd hétvégi tanfolyamot megkezdem és logisztikai végzettségem lesz, társaim felsőfokon nyomják az angolt és hamarosan diploma.
2014. jan. 24. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Manapság a jó nyelvtudás sem garancia, hogy találsz munkát, bár tény, hogy sokkal több az esély mintha nem lenne semmi angol tudás.

De leírom, hogy megy.

Első körben egy jó tanács: (vagy elfogadod vagy sem) Ha kiakarsz jönni Angliába vagy bárhová a nagyvilágba sose gyere többed magaddal. Vagy egyedül vagy a pároddal, testvéreddel. Ha már 4-5-6 lesztek az nem lesz jó.. Nagyon sok konfliktus lesz, irigység lesz, és haragszom rád lesz. Hidd le nekem kint ahol csakis magadra leszel utalva csakis a legközelebb állóban bízhatsz. A legjobb barátok is kifordulnak önmagukból..

Na de a lényeg.

Ha megvan a tőkéd, és indulásra kész vagy, válassz egy célt magadnak. London vagy egy angol városka.

Akármelyik a végállomás, ha nincs kint ismerős, rokon aki pár napra befogadjon akkor 1-2 napra hostelben kell megszállnod. Ez nem ördöngösség. A neten rengeteg van, akár otthonról is foglalhatsz le szobát. Az első napodon amit el kell intézned. Először felkeresed az összes ügynökséget akik szobákat adnak ki. (lakást nem fogsz tudni bérelni, mert min 6 hónap munkaviszony kell) Ha a pároddal mész akkor nézzetek duplaszobát, amiben van fürdőszoba is. A szoba bérlés 1-2 nap alatt megvan. Ha szerencsés vagy, és kifogsz egy jó szobát akkor 1 nap.. De szoba mindig van kiadó. Majd bemész a lakóhelyednél található jobcentre-be ahol kérsz időpontot a N.I. number card interjúra. Itt igényled meg a kártyát amivel tudsz dolgozni (ingyenes)

Majd bemész a bankba és ha szerencséd van nem lesz követelmény a munkahely igazolása. (vannak bankok akik csak akkor nyitnak számlát ha van munkahelyed pl: Llyods)

Utána meg jöhet a munkakeresés. Majd várni hogy kapj munkát. Még valamit. Kell venned egy angol SIM kártyát mert szükséged lesz angol telefonszámra (10 font, bármelyik üzletben lehet kapni)

Az otthoni bankszámlád nem lesz jó. Egyik munkahely sem fog nem kevés összegért egy külföldi számlaszámra küldeni a fizetésedet.

2014. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet hülye kérdés, de mi az a hostel? Esetleg tudnál küldeni linket, ahol lehet foglalást és egyebet intézni?

köszönöm a részletes választ, sokat segített. Én úgy számoltam 400 ezer FT kell / főre mindennel együtt. Egyelőre úgy néz ki, hogy Én+párom+gyerekkori barátom megyünk, majd 1 bő év múlva, még kell a pénz. Kb hány font egy szoba + fürdő bérlése?

Ismerősöm mondta (kint él 2 éve) hogy egy házban él másik 14 emberrel ahol közös a fürdő és a konyha... azért azt nem vállalnám be, a fürdő még is csak olyan, amit nem osztok meg másokkal. Nincs egyelőre cél város, ahol normálisan meglehet élni és van munkalehetőség, London, Skócia, Liverpool stb =) te melyik várost tanácsolnád? Illetve mióta élsz kint?

2014. jan. 25. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Az önálló lakás bérlése drága. Minimálbér környéki fizetésből Londonban és Anglia déli részén nem tudsz lakást bérelni. Ha jobban keresel, akkor persze más a helyzet. 6-9 hónapig, angliai igazolt munkaviszony, keresetigazolás, referenciák nélkül egy ügynökség sem ad ki lakást. Kezdésként csak szobát fogsz tudni bérelni. Vannak nagyon kultúrált szobák is, nem csak tömegszálláson lehet lakni.


Lakásbérlés árai nagyságrendileg:


London:


Garzon: 700 font+rezsi+council tax tól felfelé

1 szobás: 800-900+rezsi+council tax tól felfelé

2 szobás: 1000-1200 font+rezsi+council tax tól felfelé


Vidéki nagyvárosokban(Birmingham, Manchester pl.)


Garzon: 400 font+rezsi+council tax tól felfelé

1 szobás: 550 font+rezsi+council tax tól felfelé

2 szobás: 650-700 font+rezsi+council tax tól felfelé.


Skócia árai ennél még alacsonyabbak, de ennek okai is van, óriási a munkanélküliség arrafelé.


Minél északabbra mész, annál olcsóbbak az árak, de a munkalehetőségek száma is evvel párhuzamosan csökken.


A legtöbb munkalehetőség Dél, D-Ny, D-kelet Angliában van, illetve Londonban. Ha nincs valamilyen specifikus szakmád, ami Londonhoz köthet(pl. infós, pénzügyes, marketinges, designer, grafikus), akkor nem érdemes Londonban jönni, mivel itt 1400 nettó fizetés alatt csak lézengeni, tengődni lehet, szerintem.

2014. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

400 ezer nem lesz elég. Én Stratfordban (kelet London) lakom, ott egy szobát 80 fontért bérelek hetente. Jó környék, jó ház. 7-en vagyunk, erre 3 fürdőszoba van.

A lakbér sok helyen úgy kezdődik, hogy 1 hónap előre és egy hónap kaució. Néha lehet alkudni, ha pl. kéthetente kapsz fizetést és akkor fizetsz. Amíg nincs munkád, addig is járnod kell a várost. Ehhez a buszjegy a legolcsóbb, ami 20 font hetente. Étkezned is kell, azt is ki lehet hozni olcsón, amíg nincs munkád (szendvicset csinálsz minden nap). Ha elhelyezkedsz egy munkahelyen, akkor heteket dolgozol le anélkül, hogy megkapnád az első fizetést. Erre az időre is kell pénz.


Nekem 1 hónap múlva lett munkám, addig mindent fizetnem kellett. nagyjából 560 ezer Ft körül költöttem addig, és a lakásbérlettel is elcsúsztam egy kicsit. 1 éve vagyok Londonban és jól érzem magam.


Az itteni minimálbérrel kb 900-1000 fontot tudsz megkeresni. Ez kb olyan, mint otthon 90-100 ezer Ft. nem tudsz belőle nagyon félre tenni, így meggazdagodni sem. Ha hülyére dolgozod magad, pl 15 óra munka naponta (plusz utazás), akkor erősnek kell lenned és pénzed is több lesz. Ismerek ilyet, kb 750 fontot keres kéthetente egy konyhán.


Így érdemes normális képzettséggel kijönni, és azt itt továbbfejleszteni, amivel a sokszorosát megkeresheted a minimálbérnek.


Én is éppen ebben vagyok benne. ezt gyűröm 16 éves mérlegképes otthoni munkám után ...


44/F

2014. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. októberében jöttem Londonba. 750.000 Ft-nyi angol fontot hoztam magammal, mert ennyit éreztem biztonságosnak. Kevesebből is megoldható, de akkor 2 héten belül munkát kell találni. Magabiztos nyelvtudással és keresett szakmával a hátam mögött érkeztem. Mindenképp szakmai állást szerettem volna, ezért elsősorban azokat keresgéltem. Önéletrajzokat töltöttem fel különböző oldalakra, linkedin profilom is volt/van, így ott is kerestek. Rengeteg megkeresésem volt különböző fejvadászoktól, interjúkon is voltam, végül 1 hónap után kaptam egy olyan ajánlatot amire nem mondhattam nemet. Kezdeti időkben egy double room-ban laktam, East Finchley-ben.(Észak-Nyugat London.) Elintéztem az NI számot, bankszámlát. Miután elhelyezkedtem, felkerestem egy magyar szállásadót, akiknek épp volt szabad garzon lakásuk Hendon kerületben egy jó környéken, tisztességes árért. Addig laktam ott, amíg nem jött össze elegendő idő, hogy angol ügynökségeknél is próbálkozzak. Jelenleg egy 1 studió lakást bérlek Kensington kerületben 1075 fontért mindennel együtt. Jó a környék, közel a munkahelyem, boltok, szórakozási lehetőségek is közel vannak, amióta Londonban vagyok, soha nem unatkoztam még. Szeretek itt élni, lehet hogy a nagyvárosi nyüzsgést idősebb koromra megunom, de most nagyon élvezem minden percét. Angliában képzelem el a jövőm. Ha valóban rendelkezel nyelvtudással, szaktudással érkezel, akkor megéri kijönni. Minimálbér, vagy a közeli fizetésért kijönni, pláne Londonba szerintem nem jó ötlet, már csak azért sem, mert spórolni minimálisat tudsz. Nekem a jelenlegi barátnőm egy észt pincérlány, ő kicsivel minimálbér felett kap, hát jó ha havi 80-100 fontot meg tud takarítani a béréből. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, akár itt, akár privátban, ha időm engedi.
2014. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes beszámolókat, sulival májusban végzek. Ha nem találok normális munkát végzettséggel + 1,5 èv szakmai munkatapasztalattal + társalgási angollal (folyamatos fejlesztés alatt) akkor sanszos, hogy megfogom az asszony kezét és szerencsèt próbálunk kint.
2014. jan. 27. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!