Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan tapasztalatok,...

Vannak olyan tapasztalatok, (kisembereket kérdezem), hogy ha visszamegyek Gyes után dolgozni, megmarad a munkám? Vagy inkább felejtsem el a gyerekvállalást itthon?

Figyelt kérdés
Ebben a nincstelenségben, ha gyermeket merek tervezni, számíthatok rá, hogy kirúgnak. Ha megtudom, hogy kismama vagyok és azt közlöm a főnökkel, kirúgnak. Gyűlölöm ezt...
2013. júl. 27. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha bejelented, hogy babát vársz akkor már véd a törvény, nem rúghatnak ki, vissza is kell venni (persze utána rögtön kirúghatnak), de azért van szerencsére sok olyan munkahely, ahol nem rúgnak ki azért mert gyereket szülsz.
2013. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt rosszul tudod. Nem kell a főnökkel közölni, hogy gyereket tervezel, ha pedig már megfogant a baba, onnantól nem rúghat ki, ha viszont annyira szemétkedik, hogy már nem bírod, kiírathatod magad táppénzre. Ez mondjuk csak akkor működik 100 százalékosan, ha bejelentve dolgozol, ha nem, akkor nem tudom, véd-e bárki is.

Ahol én dolgoztam, ott tudtommal mindenkit visszavettek, aki vissza akart jönni, igaz, az telefonos ügyfélszolgálat volt, szóval nem valami álommeló.

2013. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a törvénymódosítás következtében ma már kismamákat is elküldhetnek (persze nyomós indokkal), de azt azért lehet találni, ha nagyon akarnak....
2013. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha babat tervezel,azt ne jelentsd be,csak akkor ha mar varandos vagy,es mindenkepp irasba,hogy nyoma maradjon!
2013. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 helyen dolgoztam eddig és kivétel nékül minden kismamát visszavettek ugyanabba a munkakörbe, ahonnan elment szülni.
2013. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tehát 50-50%, ahogy majd a főnökség dönt. Már csináltam egy tesztet, negatív lett, de a tipikus jelek megvannak, elmaradt mensi, mellfájdalom, falánkság...eddig ennyi, de nagyon szorítok, hogy baba legyen a fronton, akár mi is lesz a jövőben. Maximum kimegyek a férjemmel külföldre lakni, sajnos már nincs nagyon, ami itthon tartson.
2013. júl. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!