Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egy 7 hónapos kislányom...

Van egy 7 hónapos kislányom és költözünk ki ausztriába de nem tudom hogytudnám elintézni hogy ott is kapjam a gyest és a családi potlékot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Vagy innen, vagy onnan kapod. Az nem úgy működik, hogy az adófizetők mindkét országban összedobják neked. Lehet, hogy szerinted ez normális, de a valóságban komoly büntetésre számíthatsz, ha lebuksz. Számomra különösen ellenszenves, hogy a kisbabádon akarsz nyerészkedni... Kb az ilyenek miatt utálják a magyarokat mindenhol, még ott sem vagy, még egy büdös centet nem fizettél sehova, de már a szociális segélyekért tartanád a markodat.
2011. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent elmondott. Már megdöbbentő és elszomorító az is, hogy eszedbejut
2011. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az országból lelépsz, de a lóvé azért még jól jönne? Cserébe mit nyújtanál?
2011. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A másikban pedig még nem teljesített semmit,de már azok is fizessenek...
2011. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Biztosan van pénzetek, ha oda költöztök.
2011. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Osztom az első író véleményét..
2011. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni két országból is igényelni pénzt,mert az törvénybe ütköző.De eldöntheted hogy melyik országtól kéred.Ha továbbra is Magyarországtól akkor csak annyi változás kell,hogy ezentúl ne a postás hozza ki neked,hanem banki átutalással kérd.Ha Ausztriában akarod igényelni,akkor itthon le kell mondanod róla( és kapni fogsz egy levelet amiben le lesz írva,hogy X.naptól kezdve nem vagy jogosult a juttatásokra mert X.ok miatt lemondtál róla) Ezt a levelet,és egy csomó formanyomtatvány ki kell töltened az osztrákoknál,és ők ezek után kiszámolják hogy mennyi járna neked..A családi az biztos járni fog,de hogy a gyes jár-e azt nem tudom..Az osztrákoknál nem adnak olyan sokáig gyest mint a magyarok..

De egyszerre két helyről nem tudsz igényelni.Ha csalsz ,és megkerülőd a hivatalos menetét,akkor ha lebuksz nemcsak vissza kell fizetned a teljes összeget,de bűncselekmény elkövetése miatt akár csalásért börtönbe is kerülhetsz.Ráadásul rögtön ki is toloncolhatnak Ausztriából..Komolyan ez megérné neked???

2011. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem arra gondolt, hogy ott is kér pénzt, hanem arra, hogy az itthon kapott gyest és csp-t szeretné tovább kapni kint is (de lehet tévedek, mindenesetre én így értelmeztem).

Kérdező, kérd bankkártyára, és csináltass olyan kártyát amivel kint is tudsz pénzt felvenni, nézz utána milyen kondíciók kellenek ahhoz, hogy ne kerüljön sokba a pénzfelvétel.

2011. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt irta, hogy "ott is".Tehát itthon is,ott is.

HA itthon kapja, azt simán átutalhatja minden hónapban a kinti számlájára, azt nem kérdezné.

2011. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt írta "ott is". De utána leírta, hogy a gyest és a csp-t - vagyis itthoni juttatást. Még mindig tartom, hogy én nem így értelmezem, ahogy te, de mindegy, Szőrözni lehet mindennel, és egyből a rosszat érteni, támadni meg lehúzni is könnyebb valakit, mint más irányból gondolkodni. De nekem nyolc.
2011. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!