Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti nem vágytok egy kis utazgat...

Ti nem vágytok egy kis utazgatásra, elszakadásra?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most fogok végezni az egyetemen, ami után nagyon jó lenne elkezdenem dolgozni. Ha nem sikerül a szakmámban, akkor bárhol máshol. Még nincs saját keresetem, de a lényeg, hogy remélhetőleg lesz nemsokára.

Jó családom van, szeretem őket, és a párommal is már régóta együtt vagyunk. Viszont néha úgy érzem, hogy kiszakadnék egy kicsit innen, és már csak a kaland kedvéért is meglátogatnék pár idegen országot. Eddig folyamatosan csak tanultam, tanultam, rendezett voltam. Úgy érzem, hogy még csak most kezdek élni, és szívesen kipróbálnám magamat egy ilyen helyzetben. Szívesen dolgoznék kint is valamit, nem feltétlen azért, hogy jól megszedjem magamat, hanem simán csak érdekelne. Szeretnék tapasztalatot, szeretnék új emberekkel ismerkedni, új kultúrákkal, egyfajta "megtisztulás" lenne. Viszont másfelől elég nagy butaságnak hangzik az egész, és luxusnak. A családom is hiányozna (oké, ez a legkisebb dolog), viszont ilyet elő se lehetne nekik adni. Nem azért, mert nem értenék meg, egyszerűen csak hülyén hangzana az egész szerintem. Van esetleg valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nektek is vannak hasonló vágyaitok? Ki tudta megvalósítani?

Elnézést, ha rossz kategória, de végül is kötődik a családomhoz... :)



2014. márc. 7. 23:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
37%
A család hiánya a legkisebb dolog? Szerintem a legnagyobb ha külföldön vagy.
2014. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem mennék évekre, kis időről lenne szó. Ráadásul sajnos előbb-utóbb el fogok költözni otthonról, tehát meg kell szoknom a külön létet. Így értettem, hogy ez még a legkisebb dolog, mert ezt még talán le tudom gyűrni, anyagi dolgokat viszont nem tudok teremtetni a semmiből.
2014. márc. 7. 23:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Vannak hasonló hullámaim és javarészt igyekszek is kielégíteni ezeket. Egy témában gondolkodok máshogy, mint te. Szerintem addig kell kiélnünk magunkat, ameddig lehet, hiszen egy munkahelyen sem nézik jó szemmel, hogy gondolsz egyet és lelépsz néhány hétre.

Utazgatni szeretek, de erre pénzem a legkevesebb. Lehetőségként viszont itt van az au pairkedés, aminek köszönhetően másfél hónapot töltöttem olyan helyen, ahova soha nem juthattam volna csak úgy el ennyi időre, illetve önkéntes táborok/építőtáborok. Ezek 2 hetesek és csak az útiköltséget kell állni, illetve egy fix éves tagdíjat a közvetítő szervezetnek, ami "húzósabb", de még mindig olcsóbb így, mintha neked kellene állnod a teljes ellátásodat. Nekem ezek nagyon bejöttek és most az utóbbi években ezek sajnos kimaradtak, de idén nyárra tervezek hasonlót ismét.

2014. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Majd ha végeztél lesz rá pénzed elmehetsz, nem kell ezt tulspilázni aki akar az kitud mennyi pár hétre hónapra ha akar, ma már azért annyira nem nagy ügy.
2014. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
A fősuli elvégzése után éreztem hasonlót. Fogtam a motorom és gyakran "világgá mentem". Persze motorral csak itt Európában. Jó volt látni a világot. Nem volt kedvem elhelyezkedni, no nem vagyok munkakerülő, épp ellenkezőleg, hanem azért hogy szabad legyek. Szüleim megértették és támogattak ebben az időszakban. Persze a családon belül minden munkát lelkiismeretesen elvégeztem. Aztán kifizetődött az, hogy nem hagytam azt hogy mások határozzák meg hogy mit tegyek. Nem bántam meg hogy így döntöttem. Sőt, ha vissza lehetne pörgetni az időt, akkor a fősuli helyett angolt tanulnék minél profibb szinten. Talán hülyének nézel, de úgy érzem az iskola elrontott, arra nevelt volna hogyan legyek mások balekja. Míg az igazi tudást az életben szereztem. Halgass az érzéseidre, nem fogod megbánni. Ahogy említetted, nézz körül külföldön. Dolgozni idehaza a legkönnyebb, tárt karokkal várják azokat akiknek munkájából gazdagodni lehet.
2014. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rengeteg minden jót írtatok! :) Egyrészt pont azért merült fel bennem ez pont most, mert tudom, hogy amint elkezdek dolgozni, természetesen le kell adnom egy bizonyos összeget, viszont a másik részét meg már egy új életre kell elkezdenem gyűjteni... méghozzá a párommal, hogy egyáltalán majd ki tudjunk venni egy olcsó albérletet. Olyan kilátástalannak érzem sokszor a helyzetet, ha értitek, mire gondolok. Olyan gyorsan szalad az idő, én meg eddig csak tanultam, hajtottam, viszont semmi pénzem, semmi biztos pont. El fogok kezdeni dolgozni (ha sikerül...), elindul a mókuskerék, és ki tudja, lehet, hogy épp majd csak megélni tudunk egyik napról a másikra. Úgy érzem, ha most nem "élem ki" magamat mondjuk a nyáron, akkor sosem lesz több alkalmam. Annyira vágyok arra, hogy "több lehessek", hogy megtapasztaljak valamit egyedül.


Az au pairkedés nagyon jó ötlet, sőt, még egy önkéntes táborban is benne lennék. Utána fogok nézni ezeknek, köszönöm szépen. :)


Néha én is csak felpattannék a képzeletbeli motoromra, és elindulnék egy kicsit, hogy kitisztuljon a fejem. Biztos nagyon jó élményeket szereztél. Pont ez az, hogy én is akarok egy olyan fajta tudást, ami más, mint amit a suliban szereztem.


És nem akarom túlspilázni, de mint írtam, tartok a mókuskeréktől, és attól, hogy nem lesz ezekre lehetségünk. Ezért kérdeztem, hogy mik a tapasztalatok. Olyan fiatalnak és butának érzem magamat néha, nem vagyok tisztában rengeteg mindennel.

2014. márc. 7. 23:47
 7/12 anonim válasza:
ha nem vagy elég gazdag és esetleg nem találsz valami szuper állást úgy időbeosztásban mint pénzügyileg,akkor amint beleraktad a fejed az igába (dolgozol,robotolsz valakinek alamizsnáért)minden álmod,vágyad ott véget is ér,tehát vagy szabad lehetsz és minél messzebbre menekülsz erről a trágyadombról vagy itt maradsz beállsz valahová ilyen modern rabszolgának aztán hajtod a vizet a rablók malmára.
2014. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

En egyetem utan nem kaptam melot es kijottem egy evre londonba. Konyhan dolgozok, jo moka. Lazazas, meg anyagilag is szepen megszedem magam.


Ismertem egy lanyt, neked is ezt kene ccsinalni. O minden nyaron kiment hawaiira szallodaba pincernonek. Ott laksz a szallodaban, a szabadidodet eltoltheted a parton, a 2 honap alatt osszegyujtott penzt aztan elutazgatta a kovi honapban.


Szerintem most meg meg tudod csinalni amig el nem kezdesz dolgozni.

2014. márc. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En 27 evesen felmondtam es kimentem fel evre Del-Amerikaba. Aztan hazamentem, csalad- gyerek-melo. Ugy egy ideje elegem volt mar mindenbol, kicsivel tobb mint egy eve adodott egy lehetoseg, felpakoltam a gyerekeket, eladtam a lakast es kikoltoztunk ahol palmafa meg tenger van es nem parlagfu.
2014. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én 19 éves kimentem Angliába, mert nem vettek fel az egyetemre..kint voltam 7 honapot, majd hazajöttem és elvégeztem egy felsöfoku szakképzést, ahonnan átvettek harmadévre a föiskolára, párhuzamosan elvégeztem az egyetemet is. közben kint dolgoztam nyaranta Ausztriában, illetve a szünetekben. Jöttek lehetöségek, hogy 2 hét munka Belgiumban, 2 hét Izraelben, ahogy végeztem az iskolákkal, visszamentem Ausztriába, majd onnan tovább Svájcba, megcsináltam kint a mesterképzést, végül Franciaországba költöztem, itt is éleg jelenleg. Mindig félre tettem a pénzt, igy simán ki tudtam fizetni magamnak az egzotikus nyaralásokat is (mellette lakást, autot vettem), amikor meg nyáron diákmelot végeztem megvettem az akkor még 5 ezer ft-os repjegyet, és Olaszországba utaztam a barátnömmel plusz egy sátorral.. én nagyon menökés vagyok, ha tehetném, évente-kétévente másik országba költöznék. :D 30 N
2014. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!