Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Dolgozott valaki Amerikaban...

Dolgozott valaki Amerikaban zsido csaladnal mint haztartasi alkalmazott?

Figyelt kérdés
Foleg New Yorkban vannak, sokan, de mashol is. Milyen tapasztalatokat szereztel? Nagyon szigoruak ? Igazsagosak ? Hogyan bannak az alkalmazottal ?

2014. márc. 12. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ma már nagyon nehéz munkát kapni Amerikában is. Főleg, ha nincs ismeretséged.
2014. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem Amerikában, hanem Belgiumban dolgoztam ortodox zsido családnál... na ott igazán cselédnek érzi magát az ember...(kis aranycsengettyüvel csengettek, ha valamit akartak) nem volt mindegy, hogy hogyan vágom fel a gyümölcsöket, 2 mosogato, 2 hütö..stb... nekem kellett a nagypapát öltöztetnem...mosdatnom kétnaponta. egy honapot voltam náluk, nekem elég is volt ennyi :DD
2014. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
fuj az undorito. NE MENJ EL RABSZOLGANAK AMIG NEM FENYEGET A KOZVETLEN EHHALAL!
2014. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, én dolgoztam Manhattanban Woody Allennek, de nem volt jó. Állandóan röhögtetett. Inkább időben fölmondtam. :)
2014. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Takaritottam egy zsido csaladnal. Iszonyat volt, ahogy viselkedtek. Igaz ez nem NY hanem egy masik allamban volt. Sokszor beteget jelentettem, csak hogy ne kelljen menni, mert annyira utaltam oda jarni. Szerencsere talaltam mas csaladnal melot es oket felmondtam.


Ismerek egy lanyt, aki bentlakasos volt, szinten ortodox zsidoknal. Titokban vette maganak a kolat meg a szalamit (ami ugye nem kosher) es elvileg az udvaron keresztul tudta csak bevinni a hatso hazikoba ahol lakott, mert nem-kosher cucc nem lehet a hazba, meg annyira se, hogy atmesz az epuleten kezedben a cuccal. Olyanokat meselt, hogy allt a hatamon a szor. O is kikeszult es amint lehetett lelepett.

2014. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak az ortodox zsidok viselkednek ugy ahogyan irtatok ? A nem ortodoxak normalisak, elviselhetoek ? Akik ezt irjak magukrol, szerintetek ortodox par lesz?:


We are Jewish. We do not eat pork products or have them in the house. We do observe Jewish holidays and have Friday night dinners that are the beginning of our Sabbath.

2014. márc. 13. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
igen! :) egy probát megér..van ismerös, aki Ausztriában dolgozik egy ortodox családnál, és vele nagyon rendesek.
2014. márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Nehogy mar megint a zsidókat szidjatok csak mert ti ilyen szerencsétlen nyomorultak vagytok hogy ilyen csicska munkából kell megelnetek ez a ti felelősségetek nem az övék!!
2014. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

miröl beszélsz te?? ki szidta a zsidokat??

egyébként azzal a csicska munkával egy honap alatt kaptam 700 ezer forintot..amiböl kifzettem a suliban 2 évet, utána meg francia diplomát szereztem. azért, mert az embernek az életében vannak ilyen periodusok, hogy elvállal olyat is, ami nem a szive vágya..nem lesz se nyomorult, se szerencsétlen.. már csak azért sem, mert nem otthon a szülöktöl várja a megoldást még 30 évesen is, mint itt az oldalon nagyon sokan..illetve nem 120 ezerért dolgozik egy diplomával..

2014. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!