Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri külföldre kimenni...

Megéri külföldre kimenni kozmetikusként?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a szakma,jövőre fogok valószínűleg kozmetikusnak tanulni.Mennyire érdemes ezzel külföldön elhelyezkedni?Magyarországon érdemes tanulni,vagy ha kimegyek valahova,jobban elfogadják a külföldi képesítést?
2009. dec. 18. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon korai még ez a kérdés neked. Előbb végezd el,de még bele se fogtál. Aztán meglátjuk,hogy muzsikálsz kozmetikusként,és csak utána kezdhetsz el gondolkozni ezen.
2009. dec. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mert nem biztos,hogy kelleni fogsz valahova,és az itteni magyar végzettséged nem fogja őket érdekelni ha jól tudom,de persze egy próbát megér.....főleg ha marha jó leszel a szakmában,de azok még évek szerintem. Sok sikert.
2009. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igazán éri meg... Ha csak nem elismert mesterkozmetikus leszel, akkor is hosszú évek kellenek ahhoz, hogy kint eltudj helyezkedni szerintem. Na és persze tökéletes nyelvtudás. Mert pl ha engem kérdezel én nem biztos hogy rámerném bízni az arcomat egy olyan külföldről érkezett kozmetikusra, aki nem is érti, ha esetleg érzékeny vagyok valamire, vagy problémám van, amire tőle várom a megoldást. Ezekkel a szakmákkal szerintem itthon is kell egy pár év, mire meg lesz a "vendég köröd", mire kitapasztalnak, és megszeretnek, stb, hát még külföldön egy "nem hazaiként"...
2009. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kozmetikus vagyok, kulfoldon.

Magyarorszagon maximum nagyobb varosokban tudsz elhelyezkedni alkalmazottkent, minimalbernel tobbet nem igazan fizetnek, mivel szakmunkaskepzesbe van sorolva...

Ha tudsz egy nyelvet minimum kozepszinten beszelni, akkor kulfoldon nagyon megeri kozmetikuskent elhelyezkedni. Foleg hajora keresnek, nezz utana, ha erdekel. De egyebkent is szeretik a magyar kozmetikusokat, mert kulfoldon altalaban csak gyorstalpalo tanfolyamok vannak, nalunk meg ugye 2 eves a suli.

Tehat a velemenyem: kulfoldon jobban megeri kozmetikuskent, mint M.o-on!

2011. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!