Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A kamionos élet mindig ilyen...

A kamionos élet mindig ilyen nehéz vándor élet volt, vagy csak most 2 ezres életben kezdet el nagyon romlani?

Figyelt kérdés

Sokszor hallomásokból tudok egy és mást a kamionos életről, hogy ezeknek az embereknek nincs szabadsága. Állandóan hajtják őket a végtelenségbe, és már lassan ott tartanak, hogy még a fizetésem annyi, mint ami hivatalosan járna nettó jövedelem. Mert megbírságolják őket gyorshajtásért, vagy az, hogy közúti ellenőrzéskor megnézik a tachográfot, és kiderül meg van piszkálva a készülék. Valamiért kerülő úton kell menni, akkor abból is le van vonogatva valamennyi összeg.


Én ezért sem tudom elképzelni azt, hogy a Waberer's-nél nettó 300 ezer forint lenne a fizu, aki nemzetközi kamionsofőr? Jó mert azt elhiszem, hogy a Waberer's Európa egyik legnagyobb fuvarozó cége, meg Európa viszonylag nagy kontinens, de akkor is annyi más ember dolgozik még a Wáberer's Logisztikai cégnél, azt is tudom sok nagyon sok leány vállalataik is van. Viszont azok akik a dolgoznak még a Waberer's-nél vannak ott másabb munka körök amik megint csak komolyabb munka kör mint a Kamionos élet.


Több ok miatt is nekem irreális az a 300 ezer nettó. Meg annyi kamiont fönt tartani, nem hiszem hogy nincsenek mókolások a költség vetésben. Pláne ha a kormány intézkedésekkel sújtja a céget.


Én szerintem ott két lehetőség lehet, az egyik hogy ott s meg vannak a kis kapuk, mivel az ilyen mindent megtehetnek, mert meg van az ember erre,és így van lóvéjuk. Vagy azért akarnak sokat ott dolgozni, mert túlságosan irreálisan csábító minden, aztán később rájönnek emberek, hogy a Waberer's nem is olyan jó?


Meg képtelenség egy ekkora kompleszumot egy embernek fent tartani, irányítani, eddig volt 2500 kamion ami külföldön járt, de már van még 600 valamennyi példányszám. ha mégis fent tudj tartani, akkor Wáberer Gyuri bácsi egy isten lehet.


2014. ápr. 4. 09:16
 1/4 anonim válasza:

Olvasd el Moldova György Pénz szaga c. könyvét.

Annyi, h most már elég sok az ellenőrzés, de szerintem a havi 300 ezer nettó sima, nekem egy haverom többet is keres.

Gondolj bele, h egy német sofőr keres 1 milliót havonta és ugyan azt az árut szállítja, mint te.

Akkor h is van ez?

2014. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

itt meg tudod nézni milyen manapság egy kamionos élete

https://www.youtube.com/user/KotaiZoli60

2014. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy kamionos élete pont olyan mint egy hétköznapi emberé.Ki hogy alakítja azt.Én 9 éve vagyok sofőr, immáron az 5 országban dolgozom.Jelenleg Németben.Fizetések otthon 300ezer ft netto, idekint 600ezer ft netto-tól..Ehez tapasztalat és nyelvtudás kell.Én itt kevesebbet dolgozom, minden hétvégém szabad.Naponta biciklizem futok, hétvégente túrázok, jobban élek mint akármelyik ismerősöm, olyan szinten fel vagyok szerelkezve konyhai dolgokkal, és minden nap friss ételt eszem, többek között jamie oliver műsoraiból merítek.Aki olyan cégnél dolgozik ahol hajtják az egy birka.Én napi maximum 13 órát dolgozom ebből 6-7 óra a vezetés.Sok kamionos viszont mindegy mennyit keres, elszórja a pénzét, elissza.Ebből a pénzből okosan, megtakarításokkal, kisebb befektetésekkel, gyönyörűen kényelmesen nyugodtan lehet élni.Otthon is hiába dolgozol jó helyen, hazaviszel havi 300at, amikor minden nap az utad a kocsmába vezet, meg napi 2boboz cigi, meg a felelőtlen hitelfelvétel.Szóval mindenki úgy él, ahogy azt ő megtervezi, szervezi.
2014. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, az a flotta Gyuri bácsi előtt is létezett, mint Hungarocamion, nem volt GPS, szatelit, mobiltelefon, volt ahol még vezetékes sem, ajánlom én is Moldova könyvét. Rábákkal jártak keletre és mégis működött, Európa egyik legnagyobb vállalata volt már a '70 - es években. Én dolgoztam ott - már a HC végnapjaiban - már akkor kerestem 300 - at, meg többet is, egyszerűen leveszik a sofőröket. Kezdőnek jó, aztán irány Nyugat Európa. A mostani osztrák cégem napi 80 eurót fizet, ha kint vagyok, ha állok, ha megyek és az a cég is szépen megél.
2014. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!