Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Járt már valaki Monaco-ban?...

Járt már valaki Monaco-ban? Mesélne nekem róla valaki esetleg, látnivalókat, vagy, hogy milyen ott az élet.

Figyelt kérdés

Apukámék mennek ki a forma1-es futamra(plusz még 5 napig maradunk), de engem az nem igazán érdekel, így úgy gondoltam, hogy én addig körülnézek ott. Olvastam a fő látványosságokról, de inkább olyan személy vélemyényét akarom hallani aki járt is ott. Milyenek az emberek átlagosan, az ételek, hangulat, úgy egy átlag látszemle érdekelne. Meg gondolom, nem olyan hatalmas az egész állam. :) Mennyi idő azért be"járni" az egészet?

A lényeg, hogy aki járt már ott, mesélne róla? Mik maradtak meg benne, élmények, bármi, ami csak eszedbe jutnának róla. Köszönöm előre is!



2014. máj. 8. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy a rossz élményeket is, beszámolókat is várok, ha netán előfordult volna!
2014. máj. 8. 17:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok sok evvel ezelott, amikor meg elt a Rainier herceg, jartunk ott tobbszor is. Egyszer meg vele is osszefutottunk. A palota kornyeken maszkaltunk mikor kileptem a jardarol egy kocsi ele amit pont a herceg vezetett (allitolag hires volt arrol, hogy nem tartott sofort).

Francia parom volt, aki a Rivieran lakott es motorral bejartuk az egesz videket. Monacoba is elmentunk tobbszor. Olyan kicsi, hogy egy nap teljesen eleg, hogy bejard es a tobbi napon pedig a kornyezo falvakat/varosokat erdemes megnezni. El nem tudom kepzelni mit lehetne ott 5 napig csinalni.


Van egy nagyon klassz Muzeum ( [link] erdemes ott elidozni. A varos szep, tiszta, az emberek foleg turistak, es a Forma 1 alatt 10szer annyian lesznek mint maskor.


Nizza nincs messze, kb. fel ora kocsival, oda is erdemes elmenni ha meg nem jartal.


Negativ tapasztalata csak az olasz turistaknak volt akik mellettunk parkoltak, ugyanis (akkoriban, lehet hogy ez azota maskepp van) kulfoldi vagy mas kornyeki rendszamu autoval Monacoban csak kijelolt helyeken lehet parkolni. (mas kornyeki, ugy ertem, hogy pl. parizsi rendszamu autoval.... a rendszamon bizonyos szamok jelolik a kornyeket). Az olasz kocsira a parkolo or sarga bolyakat pakolt meg egy nagy kover buntetest rakott a szelvedore.


Mas negativ elnenyem nincs.

2014. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a f1 alatt monaco teljesen más mint az év többi részében

először is nem fogsz tudni semmit csinálni akkor a tömeg, minden le van zárva, mindenhova tribünök vannak építve stb.


az f1 után még 2-4 nap mire eltűnik minden kacat, utána tudsz csavarogni, 2-3 nap alatt be lehet járni mindent, de a környéken is érdemes körülnézni (villefranche sur mer, saint-jean-cap-ferrat, nizza)


minden klassz ott, nekem semmilyen negatív élményem sincs

2014. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi Cannesban nyaraltunk pár éve, pont egy f1 futam előtt egy héttel jártunk Monacoban. Kb lépni nem lehet a tribünöktől, minden park elkerítve, tök jó hangulata van. Nekünk szerencsénk volt, a pálya egy részén még lehetett gyalogosan sétálni. Amúgy Monaco 1-2 nap alatt teljesen bejárható, nekem nagyon tetszett. A korábban linkelt múzeum tényleg jó, érdemes bemenni.

Én is kirándulnék egyet a környéken, Villefranc-sur-Mer, Nizza, Éze, La Tourbie mind 1-1 utat megér. Szerintem visszavágysz majd a környékre :)

Mi mélygarázsban parkoltunk, az f1 miatt nem is lehetett már máshol. Érdemes bemenni a kaszinó játékgépes részébe (ha nagykorú vagy, napközben, nem kell kiöltözni), én addig nem jártam hasonló helyen. Nem is maga a játék volt fontos, érdekes emberek jöttek össze egy helyen.

Ételek a hamburger-crepestől a halakig minden, határ a csillagos ég.

2014. máj. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én tavaly nyáron jártam ott, mellette laktunk (Cap d'Ail), ezért szinte minden nap bementünk sétálni. A legdrágább a parkolás volt ( szinte minden sarkon van egy parkolóház), de igazából semmi sem volt kiemelkedően drága.

Nagyon sok finom étel volt, javaslom a flan nevű édességet :) Az embereken látszik, hogy mindenki nagyon gazdag, de egyáltalán nem vágnak fel vele (nem foglalnak el egyszerre három parkolóhelyet egy Ferrarival, stb.).

Nagyon szép a hercegi palota, az óceonográfiai múzeum, de az egész város gyönyörű, és bár egy hétig voltam ott, még mindig alig láttam belőle valamit, nagyon sok minden van ott.

A legnagyobb baj a vécével volt, mert elég koszos volt az összes közvécé.

Itt egy honlap Monaco-ról és az ottani programmokról:

[link]

2014. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!