Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre költözők! Le tudnáto...

Külföldre költözők! Le tudnátok írni pontokba szedve hogy mit, hogyan, mikor, kivel intéztek, hogy zajlott a kiköltözésetek? (mi 2 kisgyerekkel megyünk)

Figyelt kérdés

Ilyesmi érdekel:

megtakarítások (hol hogyan mennyit+célország neve), állásszerzés itthonról vagy megérkezéskor ott,

papírok intézése itthon (kinek mit hol) és megérkezéskor ott,

itthoni lakással mi lett, kint hol, mennyiért, milyet béreltek, és mennyire volt könnyű találni,

biztosítás,

egészségügyi ellátások,

stb, stb.

bármi egyéb hasznos tipp, ami eszetekbe jut!

Hosszú válasznak is örülök ám! :)

Köszi!!


2014. jún. 3. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

megtakarítások (hol hogyan mennyit+célország neve),

- nem volt megtakarításunk. Anglia a célország. Előbb a férjem ment ki, majd én követtem pár hónapra rá.

állásszerzés itthonról vagy megérkezéskor ott,

- A férjem még otthonról szerezte az állást, én kint.

papírok intézése itthon (kinek mit hol) és megérkezéskor ott

- minden kinti papírt csak kint tudtuk megcsinálni. Másképp nem igazán megy

itthoni lakással mi lett

- üresen áll. Felújítottuk, és most üres.

kint hol, mennyiért, milyet béreltek, és mennyire volt könnyű találni,

Amíg nem volt a férjemnek legalább 6 havi bejelentett munkaviszonya addig csak szobát tudott bérelni. Majd amikor én kijöttem, és meglett a követelt munkaideje akkor vidéken egy angol városban béreltünk 3 szobás kis kertes házat. Rezsivel együtt havonta olyan 800 fontot fizetünk érte. Nem volt könnyű, mert nem csak az volt követelmény, hogy mennyi ideje dolgozol, hanem az is, hogy mennyi a fizetésed összege.

biztosítás,

-csak munkahelyi biztosításunk van

egészségügyi ellátások,

- Otthon szüneteltetjük a TB-t, itt kint munkahely által fizetjük. Regisztráltattuk magunkat a lakóhelyhez tartozó körzeti rendelőbe. Ha valami gond van akkor időpont kérés, és megvizsgálnak. Vizsgálatokért nem kell fizetni. Műtéten még nem voltam, nem is szeretnék menni. Ami nem ingyenes az a szemészet, és fogászat, de nem éltem vele eddig.

bármi egyéb hasznos tipp, ami eszetekbe jut.

- Mivel nem írtad nektek melyik az országcél, de ha Anglia, akkor vegyétek figyelembe, hogy itt kint a bölcsi és az ovi nagyon drága, és másképp működik mint otthon.

2014. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Mi Norvégiába megyünk, úgyhogy még szoktatom magam az árakhoz :) (de tisztában vagyok velük..)

Az itthoni ügyintézéstől félek igazából. Zavar, hogy nincs egy standard menete a dolgok lezárásának, (főleg a gyerek-gyámügy témában) és hogy nagyon sok csapdahelyzet van ( pl vmelyik igazolvány megszüntetése után mást sem tudsz itthon intézni, mert az kellett volna hozzá, lakásunk ügyeit tudjuk-e kintről intézni)

De majd csak kialakul, gondolom..

2014. jún. 3. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyerek részhez: marcius óta nem kell gyamhivatali hozzájárulás, ha a szulok egyetértenek. Egy dolgot kell tenni: amennyiben a gyerek iskolakoteles a magyar törvények szerint, iskolalatogatasi igazolást kell kérni a kulfoldi befogadó intézményből.
2014. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, mégis zaklatja a gyámhivatal a külföldre költöző gyerekeseket (egyetértés volt, papírok rendben). Nem értem, illetve sejtem, hogy csak rosszindulatból..
2014. jún. 3. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem zaklatja őket, ha betartják azt a keveset, amit kell.
2014. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ott a probléma, hogy ahány hivatalba mész, annyifélét mondanak arról a "kevésről, amit be kéne tartani"..
2014. jún. 3. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen kell a gyerekekkel kapcsolatban, ha a szulok megegyeztek: iskolalatogatasi igazolás hiteles fordítással, Apostille-lal vagy egyeb hitelesites el, adott országtól fuggoen, semmi mas.m
2014. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!