Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyiptom vagy Ciprus? Ti hova...

Egyiptom vagy Ciprus? Ti hova utaznátok inkább? Aki volt már Cipruson illetve Egyiptomban, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Egyiptomot elvből kerülném, folyamatosak a robbantások és a zavargások.
2014. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

cipruson nincs semmi

egyiptom rendben van (semmilyen robbantgatás nincs már, amikor volt akkor is szigorúan az üdülőtelepektől messze, ők se hülyék)

2014. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptomban ugyan még nem voltam (egyszer oda is szívesen elmennék), de Cipruson már kétszer is.


Larnaca városban voltam tavaly a párommal egy hétre és szerintem nagyon jó hely. Az nem igaz, hogy nincs ott semmi, ha az ember szeretne kicsit mászkálni, ott is lehet találni olyan helyeket, amit érdemes megnézni. Nyilván nem olyan volumenű dolgokat, mint a piramisok, de nem csak a strandolni lehet ott.


Miért pont ez a két helyet említed?

Görög szigetek közül is voltam több helyen, ha gondolod ajánlhatok pár jó helyet.

Családdal-gyerekekkel mennél vagy a pároddal esetleg nagyobb haveri társasággal?

2014. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ciprus, az egyik LEGDRÁGÁBB hely a "környéken"!
2014. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ebből a kettőből lehet választani, késő ősztől tavaszig Egyiptomot választanám, közte meg Ciprust.

Semmiképp nem tenném ki magam az agyhalálnak a Vörös tengernél e két időpont közt.


Ráadásul ha lemész Egyiptomba, az all inclusive programokon túl max. a halacskákat érdemes nézegetni (ami tényleg fantasztikus), viszont Ceprus egy hihetetlenül jó hely lehet a kirándulásra.

De ugye nem irodával mész?

2014. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomban voltam 2x. Mindkét alkalommal elkapott a fosó-vírus. Második alkalommal kórházba kerültünk infúzióra. Pedig mindent betartottunk. Soha többet! Úgy nem lehet nyaralni,hogy attól félünk, mikor kapjuk el. Cipruson még nem voltam, de készülök.
2014. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én inkább Ciprusra szavazok!
2014. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fosós-hányós vírusra itt azt mondják, hogy a "fáraó átka" :D Első nap le kell menni a patikába, kb 300 ft-nak megfelelő giniért kiváltani az Antinal nevű gyomorfertőtlenítő tablettát. Az első gyanús jelre elkezdeni szedni!! Így megoldható, hogy az embernek ne legyen rémálom a nyaralása. Az otthonról hozott gyógyszerek, hasfogó nem ér semmit, mert az itteni vízben levő bacikat nem irtja ki, csak annyit érsz el vele, hogy a hasfogó bent tartja a szervezetben -> nem leszel jobban.


Amúgy egyet értek azzal a válaszadóval, aki azt írta, hogy június-július-augusztusban Ciprus, a maradék időben Egyiptom! Most gyakran 40-43 fok van árnyékban Kairóban, lent a nyaralóövezetben meg még több. Addig jó, míg benne vagy a vízben, de ha kijössz élvezhetetlen.

Cipruson még nem voltam, de a férjem igen és nagyon jókat mesélt róla, tetszett neki. Sokat lehet sétálni, bulizni, fürödni.

2014. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TemiM válasza:
8 eve elek cipruson,2 eve nem is voltam mar otthon-pedig csak nyaralni jottem :) Facebookon megtalalsz Tammy Mohamed
2014. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok kommentet:)
2014. jún. 13. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!