Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a román...

Mi a véleményetek a román tengerpartról, s Romániáról, mint üdülési célról? Mennyire jól fogadják a magyar utazót a már nem magyar-lakta területeken?

Figyelt kérdés
A román tengerpartra szeretnénk utazni, de inkább elvetem az ötletet, ha pl. olyan az átlag román, hogy már kötekszik, ha mi magyarul beszélünk.

2014. jún. 11. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

En csak egyszer voltam a roman tengerparton, szuleim munkahelyi tovabbkepzes miatt tobbszor is es egyaltalan nem tetszett nekik. A viz piszkos, a tengerpart nincs rendesen karban tartva, minden draga. Legtobbszor ok is kocsiba ultek es atmentek Bulgariaba, mert az elmondasuk es a kepek alapjan is az ottani tengerpart sokkal szebb.


Nem tudom hova valosi vagy, de egy gorog vagy horvat tengerpart se kerul sokkal tobbe mint a roman, a kulonbseg viszont eleg nagy minoseg szempontjabol. Vagy ha mar mindenkepp azon a reszen van dolgotok, akkor par km-rel arrebb a bolgar tenger.


En mondjuk erdelyi vagyok, nyilvan ha egy magyar zaszlot magad kore tekersz, akkor 1-2 reszeg beled fog kotni, de ha te se provokalod oket, akkor nem nagyon szolnak semmit se.

2014. jún. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Azert nem hiszem hogy beledkotnek, mert magyarul beszelsz, de a roman tengerpartot egyaltalan nem ajanlom. Elso az hogy szepsegben alulmarad egy gorog vagy egy horvat tengerparthoz. Masodik pedig az hogy (bar ez is csak sajat velemeny) a normalisabb romanok rajottek arra hogy ha elmennek Bulgariaba, Gorogorszagba, Horvatorszagba, Montenegroba akkor jobbat kapnak hasonlo vagy kicsivel tobb penzert, a maradek pedig megy a roman tengerpartra. Erdelyt viszont merem ajanlani kirandulasi celokra, a Karpatokban gyakorlatilag mindenfele lehet gyonyoru helyeket talalni.
2014. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell a magyar zászló, elég nekik a magyar rendszám is!!


Jól írták az előzőek, hogy hasonló pénzből LÉNYEGESEN KULTURÁLTABB tengerpartok léteznek.

De hát te döntöd el, hogy egy lepukkant román tengerparton, koszos, sötétlő vízben pancsikáztok, miközben esetleg szétkapják az autótokat,

avagy elmentek görög vagy horvát tengerpartra, ahol szeretettel fogadnak, átlátszó, kék és kristálytiszta a tenger, a sétányon meg a pálmafák sorjáznak...


Szerinted??

2014. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

az echte románok utálják a magyarokat mert a magyar politika állandóan okoskodik meg határrevizíóról beszél stb., van étterem ahol egyszerűen nem szolgálják ki a magyarokat

kerüld el őket, jobban jársz

(horvátok se szeretnek minket)

2014. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%

Előző elég nagy hülyeségeket beszél, én kisebb koromba voltam Horvát országba, egy üzletbe nekem a nő ingyen adott egy kis ajándékot, és külön megkérdezte honnan jöttünk. Vagy a szállodába is mindig kedvesek voltak velünk a Horvátok, a tengerparton is nagyon rendesek voltak, nagyjából 7 szer voltam Horvátországban, de egyszer se éreztem azt hogy utálat lenne bennük, sőt, szeretik a Magyarokat általánosan, sok minden ki van írva magyarul is, szóval szerintem hülye aki arról beszél hogy a Horvátok utálnak minket.



Román tengerpartot nem ajánlom, mi Bulgáriában voltunk, de átmentünk a román parton is, vastagon cigi csikkekkel, ordibáltak valami vademberek, átmentünk Bulgáriába, árral ugyan ott vagy, sőt, még jobban is kijössz, de az emberek ott sokkal igényesebbek és csendesebbek.


A román tengerparton annyira nincs Magyar gyűlölet, ez inkább a vegyes etnikumú helyekre jellemző, kétlem hogy beléd kötnének a nemzetiséged miatt, vagy a Magyar rendszám miatt, de kerüld el azt az ocsmány helyet!!!

2014. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Inkább nem megyek oda.
2014. jún. 11. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Mamaia es kornyeke viszonylag kulturalt, nyugatias (viszont draga; a strandra is belepot kell fizetni). A tobbi (kulonosen a deli helyek - Costinesti, Doi Mai, Vama Veche) borzalmas; szemet, mocsok, kobor kutyak, vadkempingezo drogosok. A bolgar tengerpart se jobb, rengeteg a gyanus alak, szemet van, zaj van.


A "magyargyulolet" viszont hulyeseg, en 33 eve elek Romaniaban (Bukarest, Vasarhely, Brasso), magyar haverokkal es csaladdal mindig magyarul beszelek, 33 ev alatt osszesen EGY ember orrolt ram magyar mivoltom miatt. (Nem ugy, mint Magyarorszagon, ahol 10 emberbol 9 gyulol, mert erdelyi vagyok.)

2014. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!