Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi ideig lehet Angliaban...

Mennyi ideig lehet Angliaban kulfoldi rendszamu gepjarmuvel kozlekedni? ( pl magyar, roman vagy slovak rendszammal )

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 01:32
 1/7 anonim válasza:
Fél évig. De tudnod kell igazolni, hogy mikor jöttél az országba a kocsival (repjegy, kompjegy)
2014. jan. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Max. 6 hónapig.
2014. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
max. 6 hónapig.
2014. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ismerős családnak magyar kocsija van, magyar rendszámmal. Minden évben haza kell menniük vele műszakiztatni, otthon kötik rá a biztosítást. Ha jól tudom, csak évente kell hazavinniük a kocsit.
2014. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok. Sokan beszélnek erről a 6 hónapos dologról, de az csak akkor igaz ha turistaként tartózkodik itt.

Ha itt élsz, dolgozol, fizetsz adót, akkor nem lehet itt az autó magyar rendszámmal egy percig sem. ( elvileg ) Tehát az sem megoldás, hogy félévente komp jegyet vesznek, rendszámot cseréltetnek otthon, stb. A gyakorlat viszont mást mutat szerencsére. Én néhány éve vagyok magyar rendszámmal, kétszer bele is futottam olyan ellenőrzésbe ahol mindenkit megállítottak, viszont ahogy közeledtem engem tovább integettek.


Viszont ha egy buzgóbb rendőr kötekedik akkor elviszik az autót. Biróság, és lehet fizetni a büntit, biróság költségeit, és az autó tárolásának a napi díját. Aztán vagy trailer a határig, vagy pedig útvonal engedély ami ugye szintén csak a határig szól.


Forrás: DVLA honlapja, + telefonon is utána jártam. :)

Ha nem felejtem el akkor holnap keresek linket is.

2014. jan. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xeninorbi válasza:
Sziasztok. Nekem magyar autom van es kb 8 honapja hasznalom itt angliaban Dewsburyben es felek ha igazoltatnak el veszik es be zuzzak. A trelerrel valo haza szallitas 600£,szoval draga. Utvonal engedelyt hol,es hogyan lehet kerni nem tudjatok?ill nem ertem en ezt az egeszet,all az utakon automata rendszer van ahogy a rendor autokban is,amik automatikusan jelzik a rendszam alapjan h mi a helyzet es vege! Eddig ez nem tortent meg es nem is igazoltattak,de holnap ki tudja? 2 miiliot er a kocsim nem szeretnem el bukni. Pl ha holnap haza szeretnem vinni utkozben is es a hataron is el vehetik az atkeles ellenorzeskor,szoval ez 1 remalom. Tud valaki segiteni a fennti kerdeseim ismereteben? Elore is koszi
2016. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5ös válaszoló vagyok...

Az egyetlen biztos megoldás a trailer. Ha útvonalengedélyt akarsz kérni, azzal már be is vallottad a hatóságoknak hogy illegálisan van itt kocsid. Trailer drága, marad a lábon hazvitel. Én éppen tegnap érkeztem haza az enyémmel mert műszakiztatni kell, de hagyom is itthon. Elég volt a 6 év stresszes vezetés odakint. Az előző válaszom óta állított meg rendőr, és 100% biztos vagyok benne hogy csak azért nem vették el a kocsit mert lusta volt megcsinalni a papírmunkát és kínlódni vele. Zavaromban jogsi helyett magyar lakcímkártyát adtam oda, meg se nézte, semmi. Kérdezte mióta van itt a kocsi, dünnyögött valamit aztán közölte hogy húzzak :) Közben rádión hallottam ahogy a kolléganőm adatait fullra lecsekkolták a rendszerben...

Plusz dolog egy kisebb koccanás amit nem én okoztam de persze magamra kellett vállaljam mert a magyar rendszám miatt ígyis úgyis én húztam volna a rövidebbet.

Szóval jobb helye lesz itthon....

2016. márc. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!