Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » SOS! Szerintetek ez átverés...

SOS! Szerintetek ez átverés vagy pénzlehúzás? Lehetséges hogy kamu zöldkártya oldalra regisztráltam?

Figyelt kérdés
SOS! kitöltöttem valami amerikai zöldkártyasorsoló oldalt, illetve többet is a mai nap folymán pár órával ezelőtt. Az oldalak amelyeket kitöltöttem: www.usagreencardlottery.com ,www.usa-green-card.com . Felhívtak az előbb, sajnos nem tudom honnan, mert úgy elhadarta a nő és még szólt a tv mellette, és az agyam se angolra volt beállítva, szóval nem hallottam az elejét, aztán elkezdett kérdezgetni, hogy miért akarok zöldkártyát, mit csinálok, tanulok-e, vannak-e amerikában rokonaim stb. Azt mondta azért hívott fel, mert így tudja csak megerősíteni az applikációmat a zöldkártyáért amit kitöltöttem/amihez folyamodtam az oldalon (ugyanazokat a kérdéseket kérdezte amiket kitöltöttem). Szerintem az utóbbi oldalról hívtak de nem tudom. Kért bankszámlaszámot is de én magyart mondtam neki, az nem volt jó, mondta hogy csináltassak visacardot vagy mastercardot és később tájékoztat a díjakról. Szerintetek ez átverés? vagy pénzleszívás? vagy megadjam a bankkártyaadataim, mert elvileg vannak díjak, csak azt nem értem ha ingyenesnek harangozzák be miért vannak díjak? és a díjakat előtte (mielőtt megnyerném a zöldkártyát) vagy utána kell-e fizetni?

2014. júl. 8. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Mi a hivatalos/ kormány által ellenőrizett amerikai zöldkártyasorsoló oldal pontos neve?
2014. júl. 8. 21:29
 2/7 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem hogy magánszámról hívtak, nem tudom lekövetni, de nekem gyanús hogy ilyen gyorsan pár óra elteltével és elvileg ezt a kormány ingyen adja nem? légyszíves írjatok köszönöm
2014. júl. 8. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
ilyet nem sorsolnak.. át akarnak venni
2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és elvileg ezt a kormány ingyen adja nem? - nem lehet ennyi eszed....

Ha gyanitod hogy ingyen van, akkor miert nem nezel utana? Es miert jelentkezel egyszerre tobbre is?

Persze hogy atveres es a kifogasaid (szolt a teve, hadarva beszelt) nem enyhitik a korulmenyt, hogy elkurtad... Majd maskor lehalkitod a tevet ha csorog a telefon es ha valaki tul gyorsan beszelsz szolsz neki, hogy beszeljen lassabban... ne legyel megnagyobb aldozat, mint amekkora vagy...


itt a hivatalos oldal:

[link]

2014. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy ez a link...


[link]

2014. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen hivatalos oldal van!!!!!

Minden más kamu! Senki nem hív telefonon, nem értesít emailben, levélben! Azt hogy kisorsoltak-e vagy sem, azt a jelentkezés követő év május környékén ellenőrizheted a hivatalos oldalon!


HIVATALOS OLDAL: [link]


A jelentkezés teljesen ingyenes! Kisorsolás után persze már nem az, mert végig kell menni a bevándorlási procedúrán, ami elég költséges, de maga a jelentkezés teljesen ingyenes!

2014. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"és a díjakat előtte (mielőtt megnyerném a zöldkártyát) vagy utána kell-e fizetni?"


Nálam ez verte ki a biztit!!

Ennyire nem lehetsz naív.

2014. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!