Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Járt mostanában valaki Auschwi...

Járt mostanában valaki Auschwitzban?

Figyelt kérdés

Augusztus közepén tervezünk kirándulást ide és Zakopaneba. Igazából alig tudom hogy kezdjek hozzá a szervezeshez, ez lesz az első nagyobb kirandulasunk egyedül és olyan helyen ahol nem beszélnek magyarul.

Auschwitz közelében aludnank egy éjszakát, akkor bejarnank a táborokat, másnapra Zakopaneba libegoznenk. Autóval megyünk. Árakban tudtok segíteni ? Tudom van pár kérdés , azok régiek és honlapok, de saját tapasztalatok jobban érdekelnek.

Mennyibe kerülnek a belépők, ? Beleférnek a programok az időbe? Érdekesek e? Minden vélemény érdekel, mindenről! :)



2014. júl. 20. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Zakopane-ban simán alhattok, nincs olyan messze Auschwitztól, reggel elmentek Auschwitzba, este visszamentek Zakopane-ba.


Auschwitz-ban kezdjetek a Birkenaui táborral, az nagy területen van, ingyenes és nincsenek bent kiállítások, csak minden meghagyva olyannak ami volt. Aztán átmehettek a város másik végén lévő Auschwitz 1-be, ez kisebb területen van, az épületek még a 30-as évekbeli lengyel katonaság nácik által elfoglalt barakkjai. Itt van belépő délelőtt, de délután ingyenes, ezért is éri meg elsőször a Birkenauit megnézni, ami minden nap ingyenes.

Itt vannak egyes barakkokban berendezett múzeumok, a bejárattól távolabb a barakkok mellett pedig egy lerombolt és egy ép állapotban lévő gázkamra.


Egyébként turisztikai problémátok nemhiszem, hogy lesz, Lengyelország az egyik legbarátságosabb hely, ahol jártam, a színvonal, fejlettség kb. olyan, mint nálunk, de a helyiek vidámak, nyugodt természetű emberek, főleg Zakopane-ban, árak is kb. mint nálunk, de van egy olyan helyi multi lánc, hogy Biedronka (katica), ott valamivel olcsóbb a kaja, mint Magyarországon. Sok ember örül, ha meghallja, hogy magyarok vagytok, főleg ott az ország déli részén ahol jobban érintkeznek magyarokkal.


Bár földrajzilag nagyon közel van hozzá, Lengyelország teljesen más, mint Szlovákia, már a határon átmenni lengyelbe is afféle felüdülés. Romos gyárak, kiégett házak helyett takaros környezet, romos, széttört út helyett tükörsima autóút tárul elétek.

2014. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Birkenauit megnézni, ami egész* nap ingyenes
2014. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! :)
2014. júl. 20. 21:36
 4/4 anonim válasza:

Ha Auschwitz-ba úgy mentek, hogy családi jeggyel, és nem csatlakoztok idegenvezetéshez, akkor ingyenes.:)

Zakopane-ban még nem voltam, ebben nem tudok segíteni, bocsánat.

2014. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!