Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 17évesen külföldre megyek...

17évesen külföldre megyek vonattal (németországba) kell szülői engedély?

Figyelt kérdés
vonattal utazom majd pestről münchenbe, szükséges engedély?
2014. júl. 24. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

9 ezerért tudtál volna menni kisbusszal is, ami azért biztonságosabb.


Elvileg utazhatsz egyedül, de azért a szüleiddel irathatsz egy papírt a biztonság kedvéért.

(Én tavaly voltam Münchenben kisbusszal, de még csak a határnál sem állítottak meg minket (ellenben Romániánál majdnem leszedtek a vonatról, pedig még anyukám is velem volt :D de aztán kiderült, hogy félreértés volt. Meg ugye ők még nem csatlakoztak ehhez a Schengeni dologhoz.) )


Jó utat!

2014. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:) hát tudok nagyjából németül meg angolul is de azért iratok akkor egy papírt:)
2014. júl. 24. 22:57
 3/5 anonim válasza:
100%
Kedves első hozzászóló! Milyen értelemben érted azt, hogy kisbusszal biztonságosabb? Csak mert ez egyáltalán nem igaz...
2014. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben értem, hogy a kisbusz, amivel mentem, kb. 12-15 személyes volt. Budapest-Győr-München útvonalon, tehát csak Budapesten-Győrben állt meg utasokért, illetve 1,5-2 óránként cigi-pisi szünet.

Az emberek kedvesek voltak, segítőkészek stb. Egy vonaton jóval több ember megfordul, és lehetséges, hogy rossz társaság ül le a kérdező mellé.

Romániába mentünk vonattal édesanyámmal, az egyik vagont kicserélték, és nekünk pont odaszólt a jegyünk, tehát bárhova lehetett ülni. Erre beültek mellénk 3-man.Az elején tök jól elbeszélgettünk (nem ítélkeztünk a bőrszínük miatt) erre, én kimentem mosdóba, édesanyám meg ki kísért, és az ember elrakta a telefonomat. Vissza mentünk, kerestem, már meg akartam csörgetni, mire az egyik benyőgte, hogy " csak zsebre raktam, hogy vigyázzak rá" na, több se kellett, anyám elvette tőle, a bőröndökkel együtt átcuccoltunk egy kedves román férfihez, és anyukám vele beszélgetett tovább.

Nyilván egy vonat közlekedésileg valamivel biztonságosabb.

2014. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Köszönöm, hogy leírtad, így megértem. :)

Egyébként ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a kedves kérdező Railjettel fog utazni a Keleti-pályaudvarról, ami a legmagasabb komfortfokozatú vonattípus nálunk. Egy jegy elég drága rá, és Münchenig ez is csak pár helyen áll meg. Ezen a vonaton az esetek 98%-ában nem szokott semmilyen incidens történni, mert ez nem egy teszem azt Debrecen-Nyíregyháza útvonalon közlekedő személyvonat. Térfigyelő kamerákkal van teli a vonat, amik rögzítésre kerülnek. Több jegyvizsgáló is szolgálatot teljesít rajta, őket bármilyen probléma esetén értesíteni lehet, és azonnal ki tudják rendelni a következő állomásra a rendőrséget. A Railjet egyébként több állomáson is csak leszállás céljából áll meg, magyarán ha a kalauz lát valakit felszállni azonnal letessékeli a vonatról és addig nem indítja a vonatot, amíg le nem száll az illető. És amúgy igen, közlekedésbiztonságilag a vasút a 2.legbiztonságosabb a repülés után. :)

2014. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!