Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Gitár szállítása repülőn?

Gitár szállítása repülőn?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy nemsokára repülök Ryanair-el (Bud-Dub) és szeretném kivinni a gitáromat. Poggyásztartóba fel lehet rakni? (amelyik gépen múltkor voltam, szintén Ryanair, azon 3 rész van egybenyitva, így bőven elférne) mert nem szeretném feladott csomagként elküldeni.. Azt is Hallottam hogy külön helyjeggyel felengedik vagy mi..

2014. aug. 1. 17:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
26%

Oszt mi vóna, ha 13 éves vérpistikék helyett esetleg a légitársaságot kérdeznéd meg?

Még a végén megbízható választ kapnál?

2014. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2014. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ezt olvasd el, ha nem is konkrétan a Ryanairrel, de általában a gitárral repülésről szól.


[link]

2014. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) 1. Gondoltam eloszor itt rákérdezek
2014. aug. 1. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Három dolgot kell tudnod:


1. Ami belefér a méretező keretbe, azt viheted fel. A gitár nem fog beleférni. De ez nem Ryanair-specifikus kérdés, a világ legszelídebb légitársasága is két lábbal rúg ki, ha megjelensz ott egy gitárral, csellóval, tangóharmonikával, üstdobbal, vagy bármi nemes eszközzel, amiről nem volt szó.


2. Attól, hogy egybe vannak azok a részek nyitva, nem a tiéd. Vehetsz a gitárodnak külön ülőhelyet, ízlés dolga, erre nagyon pontos szabályzata van a légitársaságoknak, így vihetsz akár menyasszonyi ruhát is, vagy skótdudát. Nagybőgőt. De ez egy plusz jegy ára oda is, és mivel haza is hoznád, vissza is.


3. Dublinban annyi pénzből, amennyibe a repülőjegyed kerülne a gitár ülésnek, már kaphatsz egy gitárt, amivel plömplöm játszhatsz, de ha tudod a hangszeredet arra az időre nélkülözni, azzal sokat spórolsz is, és talán a várost is láthatod.


No jó, a negyedik (bónusz) tipp, hogy add fel, de ez amellett, hogy még mindig nem lesz olcsó, még ártalmas is a gitárodra.

2014. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: koszi a valaszt :) igen, közben láttam hogy helyjeggyel lehet (ami nem olcso) igy hat most nem viszem (csak 1 hónapra megyek) és majd ha következő évben egész nyáron kint leszek akkor veszek odakintre is egy gitárt :) de akkor nem lehet ráfizetéssel felvinni? Hogyha elore bejelentem vagy valami..
2014. aug. 1. 21:01
 7/13 anonim válasza:

"1. Ami belefér a méretező keretbe, azt viheted fel. A gitár nem fog beleférni. De ez nem Ryanair-specifikus kérdés, a világ legszelídebb légitársasága is két lábbal rúg ki, ha megjelensz ott egy gitárral, csellóval, tangóharmonikával, üstdobbal, vagy bármi nemes eszközzel, amiről nem volt szó. "


Ez így nem igaz. Kirúghatnak.

De már nem egyszer láttam, hogy nem rúgták ki. Az én utazógitárom se fért bele a keretbe, a Steinberger - bár sokkal kisebb, mint az átlag - még úgy se, mégis mindig felengedtek vele. Oké, mondjuk a Steinberger elég kicsi ahhoz, hogy elnézőek legyenek, de mint mondtam, nem mindig igaz, hogy nem engedik fel, csak ez lutri.

2014. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem akusztikus gitárom van.. Ha esetleg elore szolnek vagy valami akkor lesz esély ra? Vagy csak inkabb akkor ha fizetek érte? Masik kerdes, hogy Ukulelét felengednének? Hiszen az eleg apró..
2014. aug. 1. 22:18
 9/13 anonim ***** válasza:

" Ha esetleg elore szolnek vagy valami akkor lesz esély ra?"


Nem így működik de már le lett írva.

1. Feladott poggyász. Nem javasolt, csak ha nagyon különleges jó szállító dobozod van. Gondolom ilyened nincs.

2. Veszel neki is jegyet. Ugyanúgy mint magadnak, az ár is ugyanaz mintha plusz egy főnek vennéd. Ryanairnél le van írva mit kell írni névnek. Talán "extra item" és a te vezetékneved vagy valami ilyesmi, de ezt nézd meg pontosan.

2014. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nem tudom, a Ryanair-nél mi a gyakorlat.

Amúgy mindig egyedileg attól függ, hol vagy, milyen reptéren, milyen a személyzet,

A fapadosok szerintem sokkal genyóbbak, mint egy normál légitársaság csomag ügyben (eleve azok).

Mint mondtam, én sokat utaztam egy Steinbergerrel vagy egy Johnson Trailblazer minigitárral és mindig felvihettem a gépre, egy helyen kekeckedtek kicsit, ahol balhéznom kellett, azt hiszem Kijevben vagy Moszkvában, de azt is csak a checkin-nél, a gépre már simán beengedték.

De persze ez lutri, ahogy mondtam.

Egy ukulele szerintem biztos nem nagyobb ezeknél, szóval esélyed van rá.

2014. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!