Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. össz-vissz mennyibe kerül...

Kb. össz-vissz mennyibe kerül Kanadából Magyarországra szállítása egy nagytestű kutyának? (legyen 40kg, attól függ, addigra mekkora lesz) Repülőn.

Figyelt kérdés

Tudom hogy működik mi kell hozzá nagyjából, de az árakat nem tudom.

Mert akkor lehet nem is veszek kutyát... és még azt sem tudjuk mikor megyünk vissza magyarba.


2013. jan. 23. 05:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a légitársaságnál kell megérdeklődnöd plusz az állatorvosnál mert ugye kell neki útlevél, oltás, esetleg nyugtató tabletta stb. Ezt így nem tudjuk megmondani pontosan mennyire jön ki.
2013. jan. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Rendben.

De légy szíves valaki írja meg körülbelül mennyire számíthatok (aki mar utazott háziállatával vagy valami.)

Mert ha nem olyan drága mondjuk legyen 60,70 ezer, azért az sem olcsó de annyit még fizetnék érte.Mert akkor mar vasárnap megveszem a kutyát amit mar kinéztem.

Előre is köszönöm mindenkinek.

2013. jan. 23. 07:41
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Köeülbelül se tudjuk, mert minden az adott légitársaságon múlik. Lehet h elég nekik egy egyzerűbb ketrec, lehet h nagyon spécit kérnek, lehet h számítanak fel külön még díjakat, lehet h nem, stb....
2013. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

:DD OK, akkor azt hogy o mennyit fizetett :)

Nem kell hogy Kanadabol Magyarorszagra legyen, csak o mennyit fizetett erte vagy pl rokonja...

2013. jan. 23. 08:07
 5/31 anonim ***** válasza:

Szia, rákerestem neked a neten, találtam egy régebbi oldalt (2011), ahol beszélgetnek hasonló helyzetről. Szerintem nagyon gondold meg, hogy van-e értelme kitenni ekkora traumának a kutyust.

Sajnos nem engedi belinkelni az oldalt, ezért kimásoltam neked ami érdekes lehet:


Kérdés:

A segítségeteket szeretném kérni. Remélve, hogy többen utaztatok már Magyarországra. Remélve, hogy háziállatot is hoztatok haza magatokkal.

A problémám az lenne, hogy április első hetén szeretnék haza hozni Kanadából (Halifax), egy kis kutyát. Már egy hete próbálok sok csatornán keresztül információt keresni, hogyan is lehetne haza hozni hozzánk Magyarországra. Sikertelenül ...

Ezzel kapcsolatban kérem a segítségeteket, bármilyen információnak nagyon örülnék. Melyik légitársasággal vegyem fel a kapcsolatot, milyen módon kell ügyintézni a szállítást. A kiskutyát Halifaxban boxban raknák fel a repülőre, tehát nem utazna vele senki.

Kérek mindenkit aki olvassa és tud segíteni információval itt,

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!


Válaszok:

1.

Én a másik irányról (Mo-Kanada) tudok infot, de az alap gondolom hasonló. Légitársasággal akkor utazhat a kutyus, ha utazik vele valaki. Kicsi kutya (asszem max. 8 kg-ig) az utastérben dobozban/ketrecben utazhat az utassal, egyébként pedig különleges poggyászként utazik a poggyásztérben, szintén kutyaboxban.

Vannak azonban cargo cégek, akik poggyászként utaztatják, ilyenkor nem kell utazni vele senkinek. Ezek vállalják azt is, hogy útközben/átszálláskor/leszálláskor megitatják, megetetik, esetleg megsétáltatják az út hosszúságától függően. Erről informálódj pontosan, hogy mit vállalnak a szerződésben. Én Mo-i cargot tudok, de sajnos nem sok jót hallottam róla.

Az állatszállításról úgy általában egyébként sem tudok sok jót mondani, sok rémtörténet kering azok szájából, akik rendszeresen utaztatnak kutyát. Nagyon meggondolandó, és jól kiválasztandó, hogy kivel utaztatod, sarlatánokra ne bízd! De nem lehetetlen vállalkozás. Néha sajnos szükséges az ebek helyváltoztatása is.

Nem árt az sem, ha a kutyus jó idegrendszerű, jól bírja a gyűrődést. Én is a sajátom utaztatására készülök, aggódok is miatta rendesen...


2.

Jól meggondoltad ezt? Nem tudom mennyi idős az a kiskutya, de a repülőút 13-15 óra vagy több is lehet, ami még egy felnőtt kutyának is nagy trauma.

Egy kiskutyát 4-6 óránként etetni kell, víz nélkül sem bírja ki eddig, és azt sem tudhatod, hány fokos hideg van abban a csomagtérben, ahol ezt a sok órát étlen-szomjan tölti. Kétségbeesetten fogja végigsírni, végigszűkölni az egész utat, ha egyáltalán túléli.

Kérlek, légy körültekintő! Itt Magyarországon is több ezer kiskutya várja, hogy valaki örökbe fogadja.


3.

amerikából az air berlinnel azt hiszem 100 dollár vagy még kevesebb volt az utassal együtt, dobozban utazó kiskutya díja. azzal a kikötéssel, hogy külön helyet nem foglalhat el. a kutya jól bírta a hosszú utat.

2013. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

Mi Magyarorszagbol Angliaba akartuk repulon kihozni a kutyunkat.

50kg. Tobb, mint 1200€ lett volna. Szerintem ennel boven tobb.

2013. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%
kistestű kutyát ami nem több 8 kg nál boxal együtt általában felengednek az utastérbe is, de ez is légitársaságtól függ. A spéci szállítódoboz méreteit meg kell adni 3 D-ben is. Ez egy kistestű kutyának aki utazhat az utastérben kb. 40 ezer forint Magyarországról - Floridába! Ha box-al együtt meghaladja a 8 kg-ot akkor nem utazhat utastérben ha jól emlékszem poggyász díjat + súly kell fizetni. Hívj fel egy légitársaságot aki engedi az állatot és ők adnak infót. nem hiszem, hogy a szállítás több lenne 80 ezer forintnál, de lehet, hogy hülyeséget írok.
2013. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Utolso vagyok. Ekkora kutya rakterben utazhat boxban, en nem akartam kitenni ennek. Nyugtatozzak stb. De az en esetem mas, mi meg tudtuk oldani autoval is.
2013. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Találtam még egy linket:

[link]

2013. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Elfelejtettem írni sima ketrecbe nem utazhat szállítóbox kell a Gulliver boxokat elfogadják
2013. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!