Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliába kell érvényes útlevél...

Angliába kell érvényes útlevél vagy elég a személyi?

Figyelt kérdés

Dolgozni és letelepedni szeretnék Angliában, Londonban, szállás az már megvan. Nem tudom kinek vagy mit higgyek, mert itt a gyakorin is ellentétes válaszokat olvastam, van aki szerint elég a személyi és valami ismerőse ott él, van aki szerint kell útlevél mert hiába EU-s ország Nagy-Britannia a bankszámlanyitáshoz és a hivatalos ügyintézéshez útlevelet kérnek. Jelenleg levelezek egy ismerősömmel aki évek óta kint él, ő azt mondja elég a személyi.

Én mégis tartok tőle megütöm a bokát ha nem csináltatok csak személyit viszek, és nem mindegy, itthon megcsináltatom igaz 20 nap de kevesebbe kerül mint kint.


Szóval, adott a kérdés, kell érvényes útlevél vagy sem 2014-ben?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, tanácsokat!!



2014. szept. 27. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján én úgy gondolkodnék, hogy ha már eddig is csak egymásnak ellentmondó információk voltak itt, akkor az újonnan feltett kérdésnél sem számítok garantált válaszra. Ezért vagy hivatalos szervnél érdeklődnék, (például konzuli szolgálat, vagy londoni nagykövetség).

Ha nem kapsz tőlük sem megnyugtató választ, kérj útlevelet, és akkor bármelyik is kell, meglesz.


[link]

[link]

[link] europa-utazasi-tanacsok?nagy-britannia

2014. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Utazáshoz elég a személyi! DE! Angliában nincs személyi igazolvány, és sok hivatalos ügyintézésnél, bár hivatalosan el kellene fogadniuk, mivel nem ismerik, nem fogadják el. A gördülékeny ügyintézéshez mindenképpen javasolt az útlevél.
2014. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell. A gyakorlatban mindig az útlevelet kérik, akár bankszámla nyitásról, munkáról, NI számról vagy bármilyen ügyintézésről van szó.

Hiába az úniós tagság, a személyi Nagy Britanniában nem sokat ér, eddig tőlem mindig mindenki útlevelet kért. Kivéve a repülőtéren, ott elég a személyi.

2014. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nekunk bankszamla nyitashoz kizarolag utlevelet fogadtak el.
2014. szept. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!