Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anglia: Kell e érvényes...

Anglia: Kell e érvényes útlevéllel és személyigazolvánnyal rendelkeznie mindkét szülőnek a baba útlevél igénylésekor? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Sajnos elszámoltam magam. Nincs se érvényes útlevelem, se érvényes személyi igazolványom. Páromnak csak személyije érvényes. Nekem magyar (uniós) jogsim van és a múlt nyáron kötöttünk házasságot párommal. Akkor még érvényes volt a személyim. Van lakcím igazoló kártyám is. Született már egy gyermekünk 4 éve itt, akkor ilyen gondunk nem volt, de nem emlékszem, hogy nekem fel kellett e mutatnom érvényes igazolványt.

December 23.-ára vagyok kiírva a második babánkkal.

Kérelmeznem kell magamnak, páromnak és lányunknak is útlevelet. Lányomé most augusztus 4-én jár le.

Azért érdekel, hogy kell e rendelkeznünk érvényes útlevéllel, mikor igényeljük majd a kicsinek, mert ha nem kell, akkor egyidejűleg négyünknek fogok kérni, így nem kellene Londonba leutaznom kétszer. Amíg meg nem születik a baba és nem lesz neki érvényes útlevele, nem is akarunk hazamenni. Persze kedden felhívom őket-ekkor van legkorábban telefonon ügyfélfogadás-, de hátha addig tud valaki valami infót. Azt már kiderítettem, hogy szerencsére angol anyakönyvi kivonatot tudok neki intézni ezek nélkül.



2014. jún. 29. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nektek, mint szülöknek személyenként 1 db személyazonosság igazolására alkalmas, érvényes igazolvánnyal kell rendelkezni, ami belföldön lehet személyi igazolvány vagy útlevél vagy kártya formájú jogosítvány.
2014. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Anglia azt jelenti, hogy ott vagytok?

Bár mindegy, mert szerintem a nagykövetségen is elfogadják a jogosítványt.

2014. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
miért kell utlevél a babának? elég a személyigazolvány, nem?
2014. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból írsz, kedves első, vagy tényleg csak úgy gondolod?

Angliában élek, igen, de gondoltam logikus, ha azt írom, meg aztán írtam is, hogy Londonba kéne menni az útlevélért

Azért kell útlevél neki, mert személyigazolvány készítésével nem foglalkozik a magyar nagykövetség.

De egyébként mindenképp az kéne, lányomnak már esetleg lehetne személyije, de először kell egy egyszeri kiutazási engedmény, és ha már azt kér az ember, akkor már elkezdi intézni az útlevelet is, mert ha csak egyszerit kérnék, azzal hazarepülne és otthon megint kezdhetném előről az egész procedúrát azzal, hogy be kell mennem az önkormányzati hivatalba személyit igényelni neki.

2014. jún. 30. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
utolso vagyok. értem. elfelejtettem, hogy nálunk más a helyzet, francia állampolgár a fiam.
2014. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam a nagykövetséget elérni, de nem kapcsolnak fél óra elteltével se az információn. Az időpontkéréses telefonszám meg egyszerűen foglaltat jelez folyamatosan. pják be.

Így interneten foglaltam időpontot remélve, hogy jól csináltam. Elméletileg a jogosítványommal tudom bizonyítani, hogy magyar vagyok, mert azon rajta van az állampolgárság, így remélem nem lesz gond. Lehet még megpróbálok e-mailt küldeni nekik és abban megkérdezni, hátha válaszolnak.

2014. júl. 1. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!