Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökországba mennék dolgozni,...

Törökországba mennék dolgozni, munkavállalói vízumot, hogyan tudok csináltatni? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 100 Euró körül mozog az ára, de mindenhol csak ezt írják, meg azt, hogy enélkül nem lehet letelepedési meg munkavállalói engedélyt kérni az országban...

Voltam már kint diákként, és akkor a meghívó egyetem meghívólevelét kellett bemutatnom,hogy megkaphassam a diákvízumot...aztán turistavízumot váltottam és nyáron is kint voltam,most viszont dolgozni mennék, de nem tudom mit tegyek: kimenje turistavízummal, keressek munkát, kezdjek dolgozni és ha lesz pénzem, jöjjek haza elintézni a vízumot, majd később a másik 2 engedélyt is VAGY, vegyem meg most a munkavállalói vízumot, a másik kettőt pedig lesz időm (30nap) kérelmezni később, amikor feltehetőleg lesz már egy kis pénzem.... Feltételezem mindenki a második verziót látja egyértelműnek,csak egy bökkenő van: MÉG NINCS MUNKÁM. Tehát meghívólevelem sincs semmilyen munkáltatótól...Enélkül megkaphatom a vízumot?



#vízum #Törökország #unkavállalói
2014. okt. 2. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A vízumot nem tudod munka nélkül megvenni. A munkáltató igazolása kell hozzá, hogy foglalkoztatni fog.


Utána kell a tartózkodási, amihez kell bejelentett lakcím. Ha ez megvan, akkor tudsz bankszámlát nyitni, és kell az ún. SGK-nál eü. biztosítást kötnöd, és a Vergi Dairesi-ben adókártyát kérned. Utána orvost kell választanod.


Ez nem kis idő, mire minden meglesz. Kérdés, hogy a munkáltató vár-e ennyit. Másrészt van itt egy olyan törvény, hogy amíg egy üres pozícióra van török munkaerő, addig nem foglalkoztatnak külföldit. Tovább nehezíti a dolgot, hogy egy külföldi foglalkoztatása sokkal többe kerül a munkáltatónak, így nem szívesen alkalmazzák őket. Itt, aki külföldiként dolgozik, az mind vállalkozó.

2014. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Budapesten az Andrassy uton talalhato a Török nagykövetseg ott kell kervenyezned,van weboldaluk is csak ra kell keresned,belinkelnem de a multkor a moderatorok ram szoltak hogy ne linkeljek be oldalakat, igy ezt most nem teszem,viszont tökeletesen leirt mindent az elöttem szolo...:)/ Esetleg telefonon felhivod öket akkor pontosan elmondjak vagy megkerdezheted emailben az itt Törökorszagban talalhato konzulatust is valaszolni fognak neked, csak szinten a keresöbe beirod hogy magyar konzulatus İstanbulban es ott lesz az email cimük amire tudsz nekik irni.... /
2014. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönö a válaszokat,közben minden letisztázódott :)
2014. okt. 12. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!