Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit kell tartani egy autóban?

Mit kell tartani egy autóban?

Figyelt kérdés
Itt nem csak a csomagtartóra gondolok, (azt is leírhatná valaki), hanem arra, hogy pl a kesztyűtartóban mit szokás tartani. Gondolok itt térképre, illatosítóra vagy kendőre amivel a párát letörölhetem, ilyesmi... Bocsi a fura kérdésért csak autóvásárlás előtt vagyok és nem igazán tudom mit kéne magamnál tartani.

2014. nov. 22. 11:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%
kell jelzőtrikó (ahány személyes a kocsi) kell ködszer és én zsebkendőt is mindig tartok benne meg az illatosító is jól jön :)
2014. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Az én autómban még halott német katona is van. :)

Kötelezőek :

Láthatósági mellény, Elsősegély doboz, égőkészlet, kocsiemelő, kerékkulcs, pótkerék, gyári szerszámkészlet, elakadás jelző 3szög.

Nálam mindig van:

Benzines kanna, ablakmosó folyadék, víz, pokróc, esőkabát, jégoldó, tartalék égszíj, némi szerszám, elemlámpa.

Kesztyűtartó:

Szervizkönyv, gumikesztyű, papírzsepi, víz nélküli kézmosó, jégkaparó, cd-k stb...

2014. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
92%

Az kötszer és nem köd, mivel kötözésre való.

Az égszíj meg ékszíj, mivel, ha felhelyezed akkor ék formát vesz fel a két kereken.

Egyébként nem tudok mást hozzátenni, tökéletesen leírták, talán még egy kis müzli, a szeletes.

2014. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A kötelező tartozékokat használt autó vásárlása esetén benne hagyják? Mert pl ha én elmegyek megvenni egy kocsit, akkor vigyem magammal ezeket, vagy mi? :D
2014. nov. 22. 12:58
 5/16 anonim ***** válasza:
ezek negyede se kötelező. még hogy gyári szerszámkészlet... egy új autóba aztán kell. meg tudni kell használni is.
2014. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam pótkerék, emelő, kerékanyakulcs, néhány gumipók, heveder, eü. doboz, láthatósági mellény van hátul. Elöl a kesztyűtartóban rágó, a navi és a telefon konzolja, meg töltője, meg egy pár CD van.
2014. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ment a 'lájk'.
2014. nov. 22. 14:53
 8/16 anonim ***** válasza:

egy napszemüveg is sokszor hasznos tud ám lenni. :)

így télvíz idején egy kesztyű sem árt, ha van valahol a kocsiban, főleg ha mondjuk defekt miatt szerelned kell.

2014. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kötelező az elsősegélydoboz, elakadásjelző háromszög, meg talán a sárga mellény.

Nekem ami van bent még az a poroltó(külföldön van ahol kötelező), pótkerék, emelő, izzókészlet(azt még ki tudom cserélni az autóban), meg van bent pár biztosíték is.

Aztán az extrák közé tartozik még kis szavargyújtós kompresszor, telefontöltő, telefontartó(telefonban van gps), van magyarország térkép, zsepi, wc papír, popsitörlő, kézfertőtlenítő. Hólánc, vontatókötél, pár sima kötél, gumipók, nagy 5 tonnás spanifer.

Jégkaparó, apró, rágó, ásványvíz, elemlámpa.

Toll, papír.

egy kis törölköző is van bent a kocsiba-nyáron megspékelve egy fürdőnadrággal.

Meg még ki tudja micsoda.

Meg szinte mindig nálam van a villanyszerelő táskám. tehát abban is van pár hasznos dolog, pl. csavarhúzó, fogó, szigetelőszalag.

Régi autóban is ezek voltak, plusz még egy szerszámosláda, út széli motorgenerálhoz.

Említettétek a napszemüveget, nálam is van bent a kocsiban, bár egyszer nem használtam még, valahogy nem szeretek benne vezetni.

2014. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bizony mint a 9.-s is írta poroltó, szerintem sokkal fontosabb mint bármi más. Azon kívül hogy életet is menthet a totálkártól is megóv. Egy égő autóban ahol valaki beszorul sokkal többet ér mint a háromszög meg mellény vagy bármi más. Szerszámokkal az újabb autóknál már semmire sem mész, az még a ladáknál meg skodáknál jó volt de ma már nem.

Nálam mindig van még szike,kesztyűtartóban is és az én oldalamon is, a beszorult biztonsági övet elvágni.

2014. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!