Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A baleseti adó befizetéséről...

A baleseti adó befizetéséről szól csekket az autóban kell tartani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég, ha a kötelező biztosítás csekkje, vagy igazoló szelvénye ott van.
2012. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a kötelezőt, súlyadót igazoló (befizetett) csekkeket a forgalmiban tartom. Az én biztosítóm az értesítő levélben közölte,hogy mennyi a kötelezőm+baleseti adóm összege, így ezt a levelet is beraktam a forgalmiba. Nincs külön igazolásom a befizetésről, mert egyben kellett megfizetnem, így ha bármikor kérik, a levélből kitűnik,hogy a csekken lévő összeg tartalmazza a baleseti adó összegét is.

Mivel bármikor kérhetik, tartsd olyan helyen, ahonnan csak előkapod, ha kérik. Nálam a forgalmi bevált.

2012. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A "baleseti adó" befizetéséhez semmi köze a rendőrnek!

Csak azt ellenőrizheti, hogy a KGFB be van-e fizetve, illetve érvényes KGFB-d van-e. Az SZJA befizetésed sem kérdezi meg, pedig az is adó.

Ha nem fizetted a baleseti adót, a biztosításod megszűnik, na akkor jöhet a rendőr!

2012. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!