Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni! Kimenjek...

Nem tudok dönteni! Kimenjek egy évre Franciaországba?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok dönteni, 17 évesen kaptam egy lehetőséget, hogy egy évet kint tölthetnék Fr.országba, ott járhatnék suliba, megtanulnám a nyelvet. Viszont itt kéne hagynom a családom a barátaim az osztályom, nehezen tudnék elszakadni tőlük, és ha elmegyek halasztanom kéne,és most olyan jó osztályom van, az osztályfőnök is jó, az alattam lévő osztály nem igazán szimpatikus, az osztályfőnök se.. De ez egy nagy lehetőség tudom,képtelen vagyok dönteni, hülye lennék ha kihagynám ezt a lehetőséget? ti mit tennétek a helyemben?:S
2010. febr. 1. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egy év olyan előnyökhöz juttathat, amiből egész életedben profitálhatsz. Én mindenképpenkimennék egy évre, sőt, franciatanárként sajnálom, hogy nekem anno nem volt ilyen lehetőségem...

A családdal a kapcsolatot lehet tartani telefonon, e-mail-ben, msn-en, Skype-on...

Az osztály és a tanár miatt tényleg nem érdemes maradni. Biztos abban az osztályban is vannak jófej emberek, csak eddig még nem ismerkedtél meg velük.

2010. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj, én anno a fél karomat odaadtam volna egy ilyen lehetőségért!
2010. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
menyj ki!
2010. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki! Egy éve alatt annyi mindent megtanulhatsz. Nagy lehetőség, nem szabad kihagyni. Ha visszajössz nem muszáj ugyanabban a suliban folytatnod, addig lehet, hogy teljesen mást akarsz majd tanulni.
2010. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Menj ki,hidd el ha most még olyan rossznak is tűnik,hogy el kell menned,visszanézve rá óriási lehetőség.Csak megbánnád a dolgot ha kimaradnál,lehet az egész életedre kihat.Én franciául tanulok,Erasmus-szal akarok kimenni és a suliban valósággal küzdeni kell a helyért.

21 l

2010. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj ki. Ilyen lehetőséget kihagyni, kár lenne.
2010. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
MENJ!!!!!Ha nem mész ki most, akkor majd NAGYON NAGYON megfogod bánni!!!
2010. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nehéz döntés, de a családoddal/barátaiddal tényleg könnyen tudod tartani a kapcsolatot telefonon vagy interneten. Az osztályod... szerintem egy ilyen lehetőség megér ennyit. Biztos találsz majd az új osztályodban is barátokat. Ha nekem ajánlana fel valaki ilyesmit, és nem én nevelném az öcsémet, ugornék. Menj, menj, menj. :)

20/L

2010. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy menj. 19 évesen indultam neki a világnak, 3 évet éltem külföldön összehasonlíthatatlan előnyben voltam az otthon maradt barátaimmal szemben a munkaerőpiacon.

Az az osztály, ahova kerülnél utána úgyis már csak 1-2 évig lenne az osztályod, az életed viszont még jó sokáig élni fogod... szal ne ez határozza meg, hogy maradsz vagy mész. Plusz ma már az interneten keresztül nagyon könnyű a kapcsolatot tartani az otthon maradtakkal. Én anno még enélkül is kibírtam. :)

2010. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menj ki, mert ez egy nagy lehetőség.
2010. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!