Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen szuvenírt (érdemes)...

Milyen szuvenírt (érdemes) vigyek haza Szlovákiából?

Figyelt kérdés
Anyuékkal Felvidékre megyünk nyaralni, és szeretnék egy-két embernek valami csekély szlovák jellegzetes italt/ételt/tárgyat venni. Ti mit ajánlanátok?
2015. jan. 7. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A szlovák sörök nagyon jók, a Tátra teát (Tatransky caj) szintén érdemes megkóstolni, isteni.
2015. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom ajánlani, ami amúgy is a legtöbb embernek eszébe jut Szlovákiáról: bryndza (juhsajt), de bármilyen más ott készült sajt is nagyon finom (korbáčiky, nite, oštiepok, parenica vagy ami még isteni az ezek keveréke egy befőttes üvegben, oliva olajban, különböző módokon megfűszerezve). Attól függ persze, hogy melyik részre mentek az országnak, a hegyi területeken nem gond ezek beszerzése.


Aztán az édességek közül: csokis keksz (Horalky, Kávenky, Mila, Lina), csoki (Deli).


Ital: kofola (a kóla után nagyon fura, mert hasonló ízre számítanál, de egyébként nagyon finom, bár legtöbb magyarországi ismerősöm ezt cáfolná :-) ), Vínea (szőlőlé)


Alkohol: Tatratea tényleg jó választás, hallgass az elsőre :-) Létezik 32-es, 42-es, 52-es, 62-es és 72-es verzióban is, mindegyik más ízesítésű. Ha már sör, akkor viszont a Zlatý Bažant-on (Aranyfácán) kívül nem nagyon éri meg kísérletezni. (szerintem)

2015. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Áááá, második válaszoló, a világ legjobb sörei vannak Szlovákiában!!! :D

Saris, Steiger, Zubr, Corgon, soroljam még? :)

Bocs, ha nem ide való, de muszáj volt leírnom :D

2015. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as: Šariš barna 11-es csapolva jöhet, Steiger, ha nagyon muszáj és nincs más, Corgoň valami brutál rossz, Zubr pedig cseh :-)
2015. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, igen, barna Saris :)

Steiger nekem ízlik, Corgon szintén, a Zubr-t meg aláírom, hogy elnéztem.

Azért aki Magyarországon él és szereti a sört, annak Szlovákia (és Csehország) egy kánaán.

2015. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!