Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok már külföldön?...

Voltatok már külföldön? Szebbek az ottani városok, mint itthon?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert én még nem nagyon voltam, csak pár helyen.

Például Budapestnél nektek melyik város tetszik jobban? Pl. Los Angeles, San Fransisco szerintettek jobb? Nekem jobban tetszett, Californiában voltam tavaly.

És a további nagy városaink, pl. Debrecen, Miskolc stb. milyenek számítanak a többi városoz viszonyítva? Szarnak?


2015. jan. 14. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Két felhőkarcolóváros közül vajon melyik a jobb? mivel építészetileg mindkettő tökugyanolyan, a kérdés értelmetlen.


A világon gyakorlatilag alig párféle város létezik:

- felhőkarcolóváros mint az USA-ban, ahol minden üveg, a házak az égig érnek, köztük meg ott vannaka lepusztult sikátorok amik az épülete mértete miatt fel se tűnnek a legtöbbeknek

- gyártelepváros, ahol minden panelből van, és szürke és poros, pl. Gorkij. Éppolyan hatékonyan vannak megtervezve mint a felhőkarcolómegapolisok, bár a legtöbbjük mára kihalt, lévén már nem az abszolút termelés adja a világ alapját.

- műemlékvárosok, mint Európában szerte, beleértve Rómától Budapesten át Debrecenig. Az egész egy vicc, mert az alaprajzuk nem hatékony, nincsenek kellően széles utak/közművek/stb., ám cserébe k*ra szépen néz ki a turisták szemében.

- és persze ott vannaka "putrivárosok", mint mondjuk ÚjDelhi, ami kicsit olyan mint a britt utak, ahol a mai napig nem jöttek rá mi az a derékszög,így nem tudnak tisztességes kereszteződést építeni. Egy Új Delhi-szerű putrivárosban ugyanúgy lakik 1-2-sok millió lakos, de soha nem jöttek rá hogy kell várost építeni, vagy egy emeletnél magasabb épületet (ismeretlen a statika tudománya számukra), így mindenki falusi nádtetős házakban (vagy rosszabban) lakik, közművezetékek szinte nincsenek, és minden agyonzsúfolt. Viszont roppantul "egzotikus"-nak számítanak.


Amúgy Debrecen és Miskolc csak egy vicc városnak, ebben az országban egyetlen város van, és az Budapest. A többi csak kisebb-nagyobb település.

2015. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak szebb, meg csúnyább városok. De ez mindenkinek szubjektív. Mindenkinek más építészeti stílus jön be. Vannak akik az olasz kisvárosokért vannak oda, vannak akik a Párizshoz, vagy ahhoz hasonlókért...stb. Nekem pl. Bécs nagyon tetszik, de Kijev se csúnya. Abban szerintem azért mindenki egyetért, hogy sokat javít egy város szépségén, ha tisztaság uralkodik. Debrecen meg Miskolc világviszonylatban nem olyan rossz városok. Pl. ha megnézel egy hasonló méretű orosz várost, nagy különbséget látsz.
2015. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!