Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hosszú buszútra túlélő tippek?

Hosszú buszútra túlélő tippek?

Figyelt kérdés
Franciaországba fogok utazni busszal, és ez lesz az első ilyen hosszú buszutam. Ha esetleg ti már túl avgytok egy ilyenen, tudtok mondani tippeket, amik esetleg könnyebbé tehetik az utazást? Dolgok, amik feltétlenül legyenek nálam? Köszi a válaszokat, előre is!

2015. jan. 25. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zene, könyv, film - amivel le tudod magad kötni útközben.

Enni-, innivaló!

Fényképező (útközben is lehet szép képeket csinálni).

Én még csak 12 órás busz/autós utakon voltam, ennyi elég lesz. Nálunk a zene ment egész úton és vagy nézelődtünk vagy aludtunk.

2015. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Probálj meg aludni utközben. Vigyél olvasnivalót. Engem leköt a táj is álltalában, nézelődj sokat.


3 óránként szokás technikai szünetet tartani. Ilyenkor mozgasd meg magad, levegőzz és persze akkor is probáld meg elintézni a folyó ügyeid ha per pillanat nem érzed úgy.

2015. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
felnőtt pelenka
2015. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Film, vagy valami mobilos játék. Viszont nálam ezek nem nagyon jönnek be, mert ha csak 1 percre is nem az utat figyelem, hanem lefele nézek, akkor hányingerem van (bár az alváskor nincs így).
2015. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve voltam busszal Franciaországban.


Mindenképp legyen nálad kispárna és takaró.


Nekem egyáltalán nem volt vészes az út, sokat beszélgettem, ismerkedtem és aludni is tudtam. Több filmet is néztünk útközben, a buli is elkezdődött már odafelé.


Ami nekem még nagyon jól jött fogkefe, fogkrém, mert hajnali, reggeli megálláskor szuper jó érzés volt fogat mosni, teljesen felfrissített. Illetve kis törölköző, fésű, nekem sokat javított a komfort érzetemen.


Gondold végig milyen ruhában utazol. A tréning nagyon kényelmes, de én nem szeretem. Lány vagyok, úgyhogy harisnyában és egyberuhában utaztam, nekem ez így nagyon kényelmes volt.


Az útra jól jött a kockára vágott alma, uborka. Sokkal jobban esett mint pl. egy szendvics.

2015. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször is utaztam 15-6 órát. Mindig nagy segítség volt, hogy barátnőm mellettem volt, lekötöttük egymást, illetve mozogni, helyezkedni is kényelmesebb volt így. Próbálj aludni mindenképp, ehhez vigyél kispárnát. Vigyél filmet, zenét, könyvet, esetleg rejtvényújságot (én sudokuzni szoktam). Fényképezd, nézd a tájat. Túlélhető! A folyadékbevitelre figyelj oda, annyit igyál, amennyi biztosan szükséges.

+1 tanács: Vedd le a cipőd, vagy kapásból papucsban indulj.

2015. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!