Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi lehet az a katasztrófa...

Mi lehet az a katasztrófa helyzet (pl. itt Magyarországon) amikor jól jöhet egy ilyen több mint 200 ezres túlélő csomag?

Figyelt kérdés

1.Katasztrófa filmek hatására, poénból megnéztem melyik a legdrágább túlélő felszerelés és az érdekel pl. ti hasznát tudnátok e venni?

[link]

Esetleg képzelj el egy kitalált történetet, katasztrófa helyzetet, amikor jól jönne egy ilyen drága túlélőcsomag és fel is tudnád használni a tartalmát!(Reális katasztrófa helyzetet képzelj el, pl. Zombi Apokalipszis meg ilyenek kilőve, mert az érdekel reálisan milyen vészhelyzethez kéne egy ilyen.) illetve:

2.Arányosnak találod például ezt a túlélőfelszerelést?

és

3.Mi volna belőle teljesen felesleges a számodra ha te katasztrófa helyzetbe kerülnél?



2014. dec. 11. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyeneket teljesen felesleges megvenni. Csak magadat nyugtatod vele. Gyakorlati haszna szerintem nem sok van. Katasztrófahelyzetben amúgy is pánikol mindenki. Kempingezésnél jól jöhet de valahogy nem látom azt a helyzetet amiben azt a "menedéket fabrikálom". Szerintem nem ezen múlik egy katasztrófa túlélése. Hosszútávon életképtelenek lennénk, hiába van 2 csomag önmelegítő ételed az max. egy napra elég.
2014. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is erre jutottam.
2014. dec. 11. 13:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyes, mi lenne amúgy az ideális túlélő csomagod összetétele, ha valóban össze kéne állítanod egyet?
2014. dec. 11. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha földrengés után törmelék alá szorulsz,törött lábbal.Közben fáj a fogad és megy a hasad,na akkor aztán jól jöhet ez a csomag ami épp a szekrényedben maradt,ráadásul 70 km-re tőled.
2014. dec. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi reálisabb az USÁ-ban ahol ennek nagy divatja van mert ott bizony lehetsz olyan helyzetben hogy egy időre teljesen egyedül maradsz ilyen-olyan apróságok (tornádó etc) miatt. De Magyarországon hol akarsz lenni hogy max egy nap gyaloglásra (30-40km!) ne legyen nagyobb település?
2014. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hiperinfláció a Magyar valutával! :) Mert akkor el tudod adni fele értékén külföldnek mint amennyiért vetted!

De az arany jobb túlélő! Bár ez csak lehetséges de soha nem következik be! Szerintem minden ami nem ér semmit fölösleges!

Teljesen reális ugyanis politikai háborút élünk!

A vadállományt különösen magasan védenék és a boltok felé a fizetőeszközöd elértéktelenedne hacsak nem aranyba lenne a fizetőeszköz!

A túléléshez egy olyan világban ahol nincs egy tenyérnyi hely ahol nem járt volna ember ott a legértékesebb fizetőeszköz a munka, a józan ész!

A túlélés feltételei víz, étel, szállás!

Ezt a 3-at szerezd be! Egy víztisztító minigép ami még a pisidet is ihatóvá teszi értékes! Vitaminok táplálék pótló tabletták értékesek sátor meleg ruha értékes! Vadak hamar elpusztúlnak vadászni nem tudsz! Halászat talán!

Remélem segítettem!

2015. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!