Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üdülési jog vásárlásáról mi a...

Üdülési jog vásárlásáról mi a véleményetek? Esetleg van ilyenetek?

Figyelt kérdés
Pl. [link]
2010. febr. 10. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a sógoroméknak volt, de már nem ér semmit, csődbement a cég.

Miért akarnék minden évben más által megjelölt általában téli időpontban üdülni menni, amikor sokkal kevesebbért mehetek minden évben máshová, jó időben(?).

2010. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Idős szüleim vettek még anno. Azzal palizták be őket, hogy ezt iilletékmentesen örökölhetik majd a gyerekeik.... Persze abban az évben már minden arról szólt, hogy eltörlik ezt az illetéket és ha mégis meggondolják magukat, a cég bármikor visszavásárolja a jogot. Kifizettek másfél milliót, azótra évente egyszer mennek nyaralni abba az apartmanba egy hétre, de az alapdíjon felül van egy "minimális" (röhögnöm kell) éves fenntartási díj, ami 40.000 Ft-ról indult, most már 90.000 Ft/év.... Ennyiért simán el is mehetnének egy hét félpanziós nyaralásra, nem apartmanba, ahol nekik kell a kajáról gondoskodni....


Mikor megtudtam az egészet, azonnal kértem, hogy adják vissza, azóta leveleznek a céggel, hitegetik őket, de vissza persze nem vásárolják. Barátaik 2 éve árulják az ugyanilyen jogukat, 1.5 M-ért vették és még 300ezerért sem kell senkinek....

2010. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a véleményem. Ismeretségi körben 2 családnak is van. Ennyi pénzért, mint az éves fenntartási díj, bárhol, minden évben akár máshol bérelsz házat ey hétre. És ráadásul öröklik a gyerekek, tehát SEMMIT se tehetnek ellene, hogy megszabaduljanak tőle...

Másik ismerősnek beígérték, hogy majd kiadják, meg majd ő is simán. Most köteles menni minden évben, hiszen senki egy fityinget nem fizet érte, lehetetlen ezeket kiadni. Ők meg fizetnek érte évente, hát akkor már csak muszáj oda menni üdülni. Minden évben ugyanoda??? Ennyiért???

Tedd ezt a pénzt a bankba, a kamataiból minden évben üdülhetsz bárhol egy hetet és tedd mellé költőpénznek, amit az éves fenntartásra ki kellene fizetned.

És nem avgy lekötve, nem adtál ki egy csomó pénzt és van titkos tőketartalékod, amihez bármikor hozzányúlhatsz...

2010. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is azt gondoltam, h átverés, de annyira győzködtek a fenti helyen, h már kezdtem azt hinni, h vmit rosszul értettem.
2010. febr. 10. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen próbálnak megszabadulni a megvett jogoktól, nehogy vegyetek. Többe kerül a fenntartási költség, mint egy nyaralás bárhol és minden évbe kénytelenek vagytok ugyanoda menni, ugyanakkor. Már 3 év után is nagyon unalmas.
2010. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekünk az eredeti forgalmazó próbálja eladni és nem száll le rólunk, de persze eszünk ágában sincs venni :)
2010. febr. 10. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
ugyanoda minden évben, halom pénzt kiadva, és ők szabják meg hogy mikor mehetek, na ez nekem nem jön be:)
2010. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Én, személy szerint Magyarország legnagyobb, legális piramisjátékának tartom!

Ki tudja mi lesz holnap, holnap után vagy azután? Egyes emberek meg 99 évre megvásárolnak üdülési jogot X apartmanban / nyaralóban, hogy a szerződött időszakban CSAK ővék a lehetőség a nyaralásra. Nem hinnám hogy kifizetődő lenne, mert egy ilyen ára akár 1.500.000 Ft-tól a csillagos égig szökik!

Nem szabad venni, sokkal jobban megéri, ha minden adott évben szerzik be az emberek az üdüléshez szükséges papírokat; így elkerülhető az, hogy megunják a szerződőtt apartmant, s a fennmaradó 98 évig nem kell helyhez kötötten nyaralni!

2010. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekunk van. Anno a szuleim vettek es mar evek ota probaljuk eladni, sikertelenul. Ne vegyel udulesi jogot, semmi ertelme es nagyon magas az eves fenntartasi koltseg, abbol el lehet menni nyaralni akar kulfoldre is. Mi is szabadulnank tole, de nem veszi meg senki.
2010. febr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Blöff szaga volt a dolognak, de hogy ez ekkora átverés, azt nem gondoltam. Durva, hogy még töredékáron se kell senkinek, ez sokat elmond. Köszi nektek!
2010. febr. 11. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!