Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vannak itt hátizsákos turisták...

Vannak itt hátizsákos turisták? Mesélnétek az utazásaitokról?

Figyelt kérdés
Nagy álmom, hogy hátizsákos turistaként utazgassak, nagyon vonz az az "életmód". Nektek mi róla a tapasztalatotok? Mennyire tervezitek előre az útvonalatokat pl szállás, kaja, egyáltalán, hogy merre menjetek? Vannak praktikáitok, tippetek, amit minden hátizsákos turistánakbe kéne tartania? Sok emberrel össze lehet barátkozni ey út során? Na kicst sok a kérdésem, a lényeg, hogy ha van egy kis időtök örülnék, ha mesélnétek róla :)

2015. febr. 7. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi ugyan hátizsákkal utaztunk ketten a párommal (csak harmadik világ országaiba, Ázsia, Afrika) de nem a tipikus hátizsákos stílusban vagyis pl nem hostelekben dormitoriumokba aludtunk ezenkívül nem volt más különbség.

Nagyon nem mindegy hogy a nyugati világba utazol vagy az igazán jó fejletlen világba.

Sokat nem lehet tervezni, nagyjából az útvonalat, de ez is menet közben alakul ki. spontánnak kell lenni, nem nagyon foglalhatsz előre szállást mert azt sem tudod odaérsz-e.

Sok emberrel lehet barátkozni, de kérdés hogy kivel, a helyiekkel jó dolog vegyülni de csak akkor ha tudsz is kommunikálni velük. Hostelekben lakó "turistákkal" óvatosan mert a legtöbb esetben a turistatársak rabolnak ki. Amúgy velük is lehet társulni pl költségmegosztás végett.

2015. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Útvonalat csak nagyjából tervezek,de ami nekem mindig fontos legyen a közelben álló,vagy folyó víz!Én nem igazán szoktam sok emberrel találkozni/barátkozni,mert nekem nem a haverkodás a célom!igyekszem nem bejáratott útvonalakon menni!A természet mindig a barátod,még akkor is amikor úgy gondolod hogy nem!
2015. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!