Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan olcsóbb a külföldi...

Hogyan olcsóbb a külföldi nyaralás? Utazási irodával vagy ha magunknak szervezünk mindent? Mondanátok viszonylag olcsó lehetőleg tengerparti helyet?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Román tengerpart vonattal
2015. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha fapados nyaralást akarsz, az valszeg olcsóbb ha magadnak szervezed. Pl. beültök az autóba rengeteg májkrémes konzervvel, és elmentek horvátba az apartmanba.


Ha viszont rendes utazást akartok, rendes szálloda, ellátás, stb., akkor jellemzően olcsóbb az utazási iroda, hiszen ők nagy tételben foglalják le a szállodák szobáit, így olcsóbban kapják meg, így olcsóbban is tudják tovább értékesíteni. Szóval ugyanaz a szoba egy utazási irodán keresztül egy-két extrém esetet leszámítva mindig olcsóbb lesz, mintha a szállodán keresztül foglalod. Ugyanígy a repülő is. Ha utazási irodával mész, ők általában bérelnek egy charter gépet, feltöltik 150 emberrel, és olcsóbban kijön, mintha egy nagy légitársaság menetrend szerinti járatával mennél.


Nekem Egyiptom a favorit. Különleges hely, és ár érték arányban nagyon kellemes. Fullextrás utak mindennel már 150/fő-től ki lehet fogni. Ha nem kell az öt csillag, akkor akár ez alatt is. És az azért tényleg egy élmény, nem olyan mint elmenni Bulgáriába, vagy a románokhoz. Legutóbb amikor voltunk egyébként az 5csillagos all inclusive szobánk 12000 Ft/fő volt éjszakánként. Namost ez ugyanannyi mint Hajdúszoboszlón egy gagyibb wellness.


Összehasonlításképpen, Bulgáriában amikor voltunk az kb. 130 ezer volt busszal, Egyiptomot meg repcsivel 150-ért már kétszer is megjártuk. De ugyanígy elérhető a Török tenger is. Ezek olcsók, és ideális a nyaralásra (szép a tenger, sosem esik az eső, stb.).


A harmadik lehetőség, ha nagyon vándorba veszed a figurát, és sátrazol. Fapados járatok a nagyvárosokba már ilyen 10-20 ezer Ft retúr vannak. Aztán onnan egy helyi közlekedéssel lemenni a tengerpartra (ez megint pár eurós tétel), és ott keresni egy kempinget. Én ezt nem vállalnám be, de van akinek bejön, és ha találsz jó kempinget, és egyébként nem vagy nagy kajás, akkor ez tényleg egy pár ezer forintos történet.

2015. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
egyértelműen magánban olcsóbb, és nem feltétlen fapados ettől. horvát tengerparti apartmant szeptember első v. második hetében már 30 euróért lehet találni, és ha csak a kvarner öbölig mész nincs is messze.
2015. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Viszonylag olcsó lehetőleg tengerparti hely,horvátországban [link]
2015. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Igen de Horvban még nyáron is szar szokott lenni az idő. Én már többször is voltam úgy Horvban, hogy odamentünk nyaralni, és minden szép meg jó, de azért ha zuhog az eső, az nem az igazi.. És az éttermeket kifejezetten drágának találtam. Céloztam rá az előző kis írásomban, de nekem pl fontos a kaja. Sokat eszek, így nekem semmiképp nem éri meg olyan helyre menni, amiben nincs kaja. Mert ugye nem ehetsz egy nap 4-szer giroszt, és az éttermek elég húzósak. Az all incl. napi 5szöri kaja (ami praktikusan annyit jelent, hogy egész nap folyamatosan) és ingyen pia van. Ami ha belegondolsz, egy 10ezer forintos szobánál, ha egy nap eszel háromszor, és megiszol csak 2-3 koktélt, már le is kajáltad a szoba árát.

Egyébként ezért volt olyan drága Bulgária is. Mert oké, hogy a szállás olcsó volt (mondjuk minősíthetetlen is) és oké hogy a busz is olcsó volt (24 óra légkondi nélkül), de amikor ott állsz a tengerparton, hogy oké nagyon ügyesen vagy minimálban, de mostmár jól kéne érezned magad, szeretnél enni, megszomjazol, kipróbálnál valami vizisportot, esetleg innál egy kis koktél vagy sört, és a kis olcsó szállás és utazás árának többszöröse el is ment.


Egyébként régen a szüleim is úgy jártak nyaralni, autóval irány valahova a közelbe. De amióta egyszer elmentek all incl. soha többé nem mentek saját szervezésben. Egészen egyszerűen ha igényes vagy a nyaralás minőségére, akkor összehasonlíthatatlanul jobban megéri egy szervezett út.


De mint mondtam, ez nem vonatkozik a 10 eurós apartmanra meg a otthonról viszünk szárazkolbászt utazásokra. Csak kérdés, hogy az mennyiben nyaralás. Persze, kinek-mi.

2015. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Igényes vagyok, minden utunkat saját magunk szerveztük, Thaiföld, Mallorca, stb és mindig olcsóbban kihoztuk önállóan mint irodával. Mindig félpanziót vagy all inclusive-t foglalunk. Az iroda sok plusz költséget felszámol. Nekünk a tengerre néző szobáért akartak felárat számolni, miközben a hotelben nem volt felár.
2015. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is sok helyre sajat szervezéssel megyünk, es olcsóbb. Kivéve mikor Törökországba voltunk, mert akkor többen mentünk baráti családokkal, es az utazasi irodán keresztül lett intézve. 5* szálloda, repülő, 2 személyre volt hétszázezer körül az irodával. Kíváncsiságból megnéztem a szálloda foglalását ugyanarra az időpontra es csak a szállás lett volna ugyanennyi. Akkor még fizethettuk volna külon a repülőt. Tehát vannak neha kivételek, mivel az iroda chartert bérel, es a szállodát is előre lefoglalja, gondolom igy kedvezőbb mintha en foglalnam.
2015. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A cél egy megfizethető utazás, nincs igényünk 5 csillagos szállodára, de mi is utaztunk már busszal Görögországba, és azt újra csak a végső esetben vállalnánk be.
2015. jan. 23. 08:32
 9/9 anonim válasza:
100%
mi általában magunk szervezünk nyaralást. Idén Olaszországban találtam olcsó szállást velencétól nem messze tengerpart közelében. 6-an veszünk ki egy 90 m2-es apartmant medencével 600 Euróért. Ellátas nincs benne de azt majd mi megoldjuk. Nekünk tökéletes lesz és olcsóbban jöttünk ki így mint utazási irodával.
2015. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!