Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ennyire szörnyű Au-pair-nek...

Ennyire szörnyű Au-pair-nek lenni Amerikában? Eddig 4 blogot olvastam, de azon kívül, hogy menő amcsi helyeken fotózkozdhattak, más pozitívumot nem írtak, csak rinyáltak.

Figyelt kérdés
Mindegyik lány a gyerekekre panaszkodik, ezeknek a lányoknak tényleg van referenciájuk, tapasztalatuk? Nem tudják, hogy mire vállalkoztak? Ráadásul aki hónapokon keresztül arról ír, hogy milyen jó lenne hazamenni, az miért megy el? Aki ennyire nem képes az otthonától elszakadni kicsit és új kultúra felé nyitni, az miért vág bele egy ilyen kalandba?:D Mert anyu, apu azt mondta jó lesz? Döbbenetes olvasni a "élménybeszámolókat". Így olvasva ez a negatív, magyar felfogás egyáltalán nem való oda...:D

2015. febr. 18. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Èn ismerek egy amerikai lányt, 5 èvig dolgozott egy családnál de egy hónapra beteg lett ès szó nèlkül kirúgták. Persze a munka fekete, boztosìtása nem volt úgyhogy mèg egy 5000$-os számlát is fizethetne, ha lenne miből... Szóval elèg sz.rnak hangzik.
2015. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem tudom,mi neked a döbbenetes:P

a blogon kirinyálhatják magukat.de ha annyira sz*r lenne,miért maradnának?még tart a kultúrsokk náluk.

szóval szerintem csak egy kis figyelemre van szükségük,nagyon magányosak lehetnek távol a családtól/barátoktól.

2015. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy panaszkodik, igy irjak ki magukbol a hisztit


Egy fabatkat se adj arra, amit vadidegenek irnak foleg ugy hogy csak reszeleteket irnak, soha nem lesz teljes betekintesed hacsak nem egy kozeli baratnod mesel, mert o valoszinu minden reszletet megosztana veled.


Gyere ki, probald ki es dontsd el magadnak. Tutti nem lesz olyan rossz, mint a hisztis libak beallitjak, de ha meg igen, akkor hazamesz es emelt fovel elmondhatod, hogy te legalabb megprobaltad, amig mas csak a fotelben ucsorog es abrandozik...

2015. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
USA-ban is vannak rossz családok és a világ bármely más pontján is, ez nem országspecifikus.
2015. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól félek fogalmad sincs hogy egy amerikai anya kedvence mire képes. Persze részben "megy a siránkozás" de ezek a ... gyerekek ... gyakran teljesen neveletlenek és fékezhetetlenek. Nem ritkán azért vesznek fel külföldit mert az talán nem menekül el olyan egyszerűen.
2015. febr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden au pair ír blogot. Én se írok, hanem élvezem az életet, utazgatok, várost nézek, barátkozok stb. Lehet, hogy ha az általad említett lányok is ezeket csinálnák blogolás helyett, akkor nem lenne idejük panaszkodni, és nem is lenne mire.
2015. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan a legtöbben itt tudják levezeti a gőzt. Olvastam már én is olyan blogot, aminek az íróját legszívesebben felpofoztam volna, hogy térjen már magához. Naphosszat siránkozott, és egy 5 éves kisgyerekre fogta amiért ugyanolyan szakadékban van az élete, mint otthon.

Aki menekül, az Amerikában is menekülni fog. Nem az országgal, és az ott élőkkel van baj, hanem avval, hogy sokan képtelenek vagyunk megküzdeni a saját kis világunkkal.

Szóval kiírják magukból az elkeseredettségüket, mert nagyon nincs kinek, meg annál jobb minél többen tudnak róla. Na én az ilyenek olvasását kb 3 poszt után abba is hagyom.

De találkoztam én már nagyon nagyon jó bloggal is.

Nyilvánvalóan nincs kolbászból a kerítés. hagyhatod bekorlátozódni magad, hogy csak problémák vegyenek körül. Az ilyen nem keres megoldást, nem törekszik jobbra, egyszerűen megmártózik a szenvedésben. Mert szenvedni jó.

De azok akiknek nem céljuk a nyafogás, és a szenvedés, igenis fantasztikusan ki tudják használni Amerika sokszínűségét, és szabadságát.

Itt teszem hozzá, hogy azok az emberek itthon is megélnek a két lábukon.


Arról van szó, hogy megragadod a lehetőséget, vagy sem.

És a bloggerek pontosan ezt bizonyítják. Van aki megragadta, és van aki nem.


Amerika számomra az a hely, ahol megélhetem a szabadságot, a kreativitásom, ahol megismerhetem önmagam. Ahol kiterjeszkedhetek. Mert azt csinálok, viselek, mondok amit akarok, és így is megértenek.

Az emberek felfigyelnek. Csodálatos hely.

2015. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!