Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Svédországban a 90 napos kint...

Svédországban a 90 napos kint tartózkodás munkavállalói engedély nélkül úgy értendő, hogy egy évben többször is kimehetek 90 napra?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk hazajövök pár hétre, akkor utána megint kint lehetek 90 napig? Kérlek azt ne írjátok, hogy kérjek munkavállalóit (meg kérdezzem meg a konzulátust:) mert én konkrétan a fenti kérdésre szeretnék választ kapni és lehetőleg olyantól aki tapasztalt a témában. Köszi!
2015. máj. 10. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

EU és schengeni ország.

Gyakorlatilag annyiszor lépsz be és addig maradsz, ameddig akarsz (feltéve, ha el tudod magad tartani), tavaly óta már regisztrálni sem kell.

2015. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 10. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. máj. 12. 14:55
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen - olvastam a Konzuli szolgálat honlapját, csak nekem nem volt egyértelmű...


"A 90 napot meghaladóan az országban tartózkodni kívánó EU állampolgárok részére a svéd hatóságok 2012. január 1-jétől tartózkodási kártyát bocsátanak ki.


www.migrationsverket.se/info/5183_en.html


A Svédországban 3 hónapot meghaladó időtartamú munkát vállalóknak regisztrálniuk kell magukat a svéd Bevándorlási Hivatalnál. A díjmentes regisztráció történhet postai úton, személyesen vagy online, érvényes útlevél vagy személyi igazolvány, munkáltatói igazolás, vagy munkaszerződés birtokában. Az eljárás során a kérelmező regisztrációs igazolást kap (registration certificate), amelynek nincs lejárati ideje. 5 év svédországi tartózkodást követően lehet állandó tartózkodási engedélyért folyamodni."


...e szerint ha 90 napnál tovább vagyok, akkor most kötelező 90 nap után regisztrálni a Bevándorlási Hivatalnál? Vagy nem?

És ha tegyük fel nincs bejelentett munkám, csak alkalmi és így vagyok kint 90 napnál tovább? Annak van negatív vonzata jogilag?

Azt írja, hogy bejelentett munkával lehet regisztrálni...

:-O

2015. máj. 12. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:

csak bejelentett munkával tudsz regisztrálni.


a 90 napot nem tudom hogyan ellenőrzik ha nincs bejelentett munkád.

2015. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen, azt értem, hogy bejelentett munkával lehet regisztrálni.

Ez az - hogyan ellenőrzik, hogy pont 90 napja vagy ott?

De tegyük fel - tudják - és felszólítanak, hogy vagy vállalj bejelentett munkát és regisztrálj, vagy haza kell menned?

2015. máj. 12. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
"A Svédországban tartózkodó és letelepedő EU-s állampolgároknak 2014.05.01. óta nem kell regisztrálniuk magukat a Svéd Migrációs Hivatalnál (Migrationsverket), automatikusan tartózkodási joggal rendelkeznek. "
2015. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:-)

Köszönöm!


Olvastam. Azért nem volt egyértelmű, mert a "regisztrálniuk kell magukat" - nos, a "kell" szócska engem megkavart, még akkor is ha a legfrissebb dátum szerint "nem kell"...

2015. máj. 13. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!